strona główna archiwum miesięcznik
Konkursy





I Wojewódzki Konkurs Literacki na Utwór Sceniczny „Modna Melpomena”
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie zapraszają młodzież tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji organizowanego konkursu. Niepublikowany i niewystawiany publicznie utwór o tematyce dowolnej w dwóch egzemplarzach maszynopisu lub czytelnego rękopisu (w miarę możliwości z dołączonym zapisem na dyskietce) oznaczonych godłem wraz z zaklejoną kopertą sygnowaną identycznym godłem zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres, numer telefonu, nazwę i adres szkoły, klasę, numer telefonu szkoły) należy przysłać na adres: Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie, wizytator Władysław Śledź, ul. Dworcowa 5, 33-100 Tarnów (tel.: 014 6216476). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji i wystawienia utworów bez zgody autorów. Główna nagroda to wystawienie sztuki i włączenie jej do stałego repertuaru Teatru im. L. Solskiego, prace wyróżnione również zostaną zaprezentowane publicznie przez artystów tarnowskiego teatru. Prace należy nadsyłać do 5 września 2002 r.

Konkurs literacki o tematyce górniczej
Z myślą o przemianach w polskim górnictwie i nowej sytuacji górnictwa jako literackiego tematu Zarząd Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach i Redakcja miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk” ogłaszają konkurs na opowiadanie i na wspomnienia górników. Nieprzekraczające 15 stron znormalizowanego maszynopisu (w danej kategorii) prace konkursowe w trzech egzemplarzach maszynopisu opatrzonych godłem wraz z kopertą z tym samym godłem zawierającą imię, nazwisko i adres autora należy przesłać na adres: Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach, ul. Dworcowa 13/III p., 40-012 Katowice, koniecznie z dopiskiem: Konkurs o tematyce górniczej. W obu kategoriach organizatorzy przewidują następujące nagrody: 2.200 PLN – I nagroda, 1800 PLN – II nagroda, 1000 PLN – III nagroda. Prace nagrodzone i wyróżnione, a także inne wskazane przez jury zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach na łamach „Śląska”. Więcej informacji na temat konkursu udzielają organizatorzy pod numerem telefonu: 032 206 82 71. Prace należy nadsyłać do 10 września 2002 r.


XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Liść Konwalii” im. Zbigniewa Herberta
Wydział Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Toruniu oraz Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu ogłaszają XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Herberta. Konkurs ma charakter otwarty. Zestaw trzech opatrzonych godłem egemplarzy maszynopisu maksimum pięciu niepublikowanych utworów poetyckich o dowolnej tematyce i formie oraz zaklejoną kopertę z takim samym godłem, zawierającą imię, nazwisko oraz adres i numer telefonu autora, należy przesłać na adres: Centrum Kultury „Dwór Artusa”, Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń (tel./fax: 0-56 655-49-29), koniecznie z dopiskiem „Konkurs Poetycki”. Pula nagród wynosi 5 tys. zł. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do prezentacji i publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie br., w czasie VIII Toruńskiego Festiwalu Książki. Prace należy nadsyłać do 15 września 2002 r.

X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Człowiek-Dobro-Piękno”
Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach ogłasza konkurs pod hasłem „Człowiek-Dobro-Piękno”. Niepublikowany i nienagradzany poemat lub cykl pięciu wierszy w pięciu egzemplarzach maszynopisu (każdy opatrzony godłem) wraz z kopertą oznaczoną tym samym godłem, zawierajacą kartkę z imieniem, nazwiskiem i dokładnym adresem autora, należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Bpa I. Świrskiego 31, 08-110 Siedlce. Inspiracją nadsyłanych prac powinno być hasło Konkursu i wynikające z połączenia pojęć w nim występujących przesłanie. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas imprezy poetyckiej w październiku br. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych prac w pokonkursowym almanachu oraz do cytowania ww. utworów w pokonkursowych artukułach prasowych, audycjach radiowych i telewizyjnych nieodpłatnie. Więcej informacji o Konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 644-68-00. Prace należy nadsyłać do 15 września 2002 r.

III Ogólnopolski Konkurs Małych Form Literackich im. Stefana Żeromskiego
Muzeum Stefana Żeromskiego – Oddział Muzeum Lubelskiego w Lublinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Zakładu Leczniczego „Uzdrowisko Nałęczów” zapraszają do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Literackich im. Stefana Żeromskiego. Tematyka prac jest dowolna, mile jednak widziane będą utwory nawiązujące do bliskiej Żeromskiemu tematyki społecznej oraz popularyzujące tradycje kulturalne Nałęczowa. Niepublikowany esej, dziennik lub opowiadanie w trzech opatrzonych godłem egzemplarzach maszynopisu (maksymalna objętość utworu to 15 stron maszynopisu) z dołączoną kopertą z tym samym godłem zawierającą dane autora (imię i nazwisko, dokładny adres i numer telefonu) należy przysłać na adres: Muzeum Stefana Żeromskiego, ul. S.Żeromskiego 8, 24-140 Nałęczów (tel.: 081 50 14 780). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania utworów bez dodatkowego honorarium. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie br. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac przyjadą na uroczystość wręczenia nagród na koszt organizatorów. Prace należy nadsyłać do 15 września 2002 r.


XI Tyskie Lato Poetyckie
Miejskie Centrum Kultury w Tychach ogłasza konkurs poetycki, w którym mogą wziąć udział wszyscy poeci przed samodzielnym debiutem książkowym. Zestaw trzech niepublikowanych i nienagrodzonych wierszy w trzech egzemplarzach opatrzonych godłem wraz z oddzielną kopertą z danymi autora (imię, nazwisko, adres, telefon, krótka notka biograficzna) należy przesłać na adres: Miejskie Centrum Kultury – Świetlica Środowiskowa w Tychach-Wilkowicach, ul. Szkolna 94, 43-100 Tychy, z dopiskiem na kopercie: XI Tyskie Lato Poetyckie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 8 listopada. Prace należy nadsyłać do 21 września 2002 r.

III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Tadeusza Sułkowskiego
Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach oraz Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poetyckim. Zestaw trzech niepublikowanych wierszy o dowolnej tematyce w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem wraz z zaklejoną kopertą oznaczoną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię, nazwisko, adres i numer telefonu), należy przesłać na adres: Młodzieżowe Centrum Kultury, ul. Reymonta 33, 96-100 Sierniewice, koniecznie z dopiskiem „Konkurs poetycki”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 października br. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Organizatorzy nie zwracają prac nadesłanych na konkurs. Prace należy nadsyłać do 30 września 2002 r.

X Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza O Laur Plateranki
Miłośnicy poezji, klasyczne klasy autorskie i Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Polski i środowisk polonijnych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza O Laur Plateranki. Trzy opatrzone godłem egzemplarze jednego niepublikowanego i nienagradzanego wiersza wraz z kopertą z takim samym godłem zawierającą dane autora należy przysłać na adres: II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu, ul. Parkowa 1, 41-200 Sosnowiec (tel. 032 266 45 36), koniecznie z dopiskiem: X Laur Plateranki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 listopada. Oprócz nagród głównych (pieniężnych) przyznane zostaną również nagrody dodatkowe. Jak co roku nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną opublikowane w pokonkursowym tomiku. W komisji konkursowej zasiądą poeci, pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz poloniści szkolni i uczniowie. Regulamin konkursu jest dostępny w sekretariacie szkolnym oraz na stronie http://marcin.and.pl/laur/. Prace należy nadsyłać do 30 września 2002 r.


Ogólnopolski konkurs na opowiadanie o szeroko rozumianej tematyce współczesnej
Integracyjny Klub Artystyczny „Winda”, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Oddział w Gdańsku oraz gdańskie Wydawnictwo L&L ogłaszają konkurs na opowiadanie o tematyce współczesnej. Jedno opowiadanie o objętości nieprzekraczającej 10 stron znormalizowanego maszynopisu w trzech egzemplarzach opatrzonych godłem (każda strona) wraz z zaklejoną kopertą z tym samym godłem zawierającą dane autora (imię, nazwisko, adres zamieszkania) i dowód wpłaty 10 PLN przeznaczonych na organizację konkursu (konto: Miejski Dom Kultury Gdańsku, BIG Bank Gdański S.A. IIO/Gdańsk nr 11601410-410753-133-3, z dopiskiem „konkurs na opowiadanie”) należy przesłać na adres: Integracyjny klub Artystyczny „Winda”, ul. Racławicka 17, 80-406 Gdańsk. Oprócz innych nagród organizatorzy przewidują publikację nagrodzonych i wyróżnionych opowiadań. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada br. Finaliści spoza Gdańska otrzymają zwrot kosztów podróży na uroczystość wręczenia nagród, a także nocleg na koszt organizatorów. Dokładne informacje na tamat konkursu pod numerem telefonu: O58 344 77 93. Prace należy nadsyłać do 30 września 2002 r.


III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Czycza (2002)
Redakcja interdyscyplinarnego magazynu kulturalno-artystycznego „Ha!art” ogłasza konkurs na zestaw dziesięciu wierszy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy autorzy przed debiutem, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Zestawy złożone z dziesięciu wierszy w czterech kopiach należy przesłać na adres: Krakowska Alternatywa, „Ha!art”, skrytka pocztowa 442, 30-960 Kraków 1, z dopiskiem: Konkurs Literacki im. Stanisława Czycza. Do listu należy dołączyć dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail), biogram artystyczny (np. spis publikacji) oraz dowód wpłaty kwoty 20 PLN, która zostanie przeznaczona na cele organizacyjne (organizatorzy proszą o wpłatę na konto: Stowarzyszenie „Krakowska Alternatywa” BHP III o/ Kraków 10601406-320000218206). Jury złożone z dotychczasowych laureatów konkursu, redaktorów pisma „Ha!art” oraz zaproszonych gości uhonoruje zwycięzcę wydaniem książkowym w serii kolekcja „HA!art”. Wyniki zostaną ogłoszone podczas VI Targów Książki w Krakowie w październiku 2002 r. Organizatorzy chcieliby do tego czasu przygotować książkę nagrodzonego autora. Prace należy nadsyłać do 1 października 2002 r.

Konkurs na esej filozoficzny
Pismo fantomatyczne „Rita Baum” ogłasza konkurs na esej na temat: 1. Nieczysty dyskurs filozofa-artysty 2. Tekst (filozoficzny) jako dzieło poszukujące innego dzieła. Konkurs adresowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów filozofii. Niepublikowane teksty o objętości do ośmiu stron znormalizowanego maszynopisu w trzech egzemplarzach opatrzonych godłem wraz z zaklejona kopertą opatrzoną tym samym godłem, zawierającą dane osobowe autora (imię, nazwisko, adres) należy przesłać na adres redakcji: ul. Prądzyńskiego 31 / 9, 50-433 Wrocław. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec 2002 lub na poczatku 2003 roku. Wybrane, nagrodzone teksty zostaną opublikowane na łamach „Rity Baum”. Prace należy nadsyłać do 15 października 2002 r.

Konkurs poetycki „…Jak liść”
Organizatorzy XX Ogólnopolskich Biesiad Literackich, które odbędą się w Jaworzu na Dolnym Śląsku w dniach 14-16 listopada br., ogłaszają konkurs poetycki „…Jak liść”. Trzy wiersze o dowolnej tematyce opatrzone godłem w trzech kompletach wraz z kopertą z danymi autora (imię, nazwisko, adres, kontakt mailowy i telefoniczny) sygnowaną tym samym godłem należy przysłać na adres: Jaworski Ośrodek Kultury, Rynek 5, 59-400 Jawor, koniecznie z dopiskiem „konkurs poetycki”. Informacje na temat konkursu można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu: (76) 870 28 78. Wybrane, nagrodzone teksty zostaną opublikowane na łamach „Rity Baum”. Prace należy nadsyłać do 15 października 2002 r.

Najlepszy esej roku 2002 do czytania
„Res Publica Nowa” ogłasza drugą edycję konkursu na najlepszy esej napisany w języku polskim i opublikowany w prasie w okresie od 15 października 2001 do 15 października 2002. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosi się o przesyłanie propozycji na adres redakcji: ul. Słupecka 6, 02-309 Warszawa. Jury redakcyjne przyzna nagrodę w wysokości 10 000 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniowym numerze pisma. Prace należy nadsyłać do 15 października 2002 r.

IV Konkurs Literacki na cykl wierszy lub poemat w języku polskim i czeskim „O Nagrodę Skrzydła Ikara”
Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach, Koło Cieszyńsko-Zaolziańskie, Górnośląskie Towarzystwo Literackie, Redakcja miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk”, Gmina Pisarzy Morawsko-Śląskich w Ostrawie oraz Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach ogłaszają IV edycję konkursu na cykl wierszy i poemat. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do poetów polskich i czeskich (utwory napisane w języku polskim i czeskim będą rozpatrywane niezależnie). Cykl co najmniej pięciu niepublikowanych wierszy lub niepublikowany poemat liczący najmniej 100 wierszy w trzech egzemplarzach maszynopisu, opatrzony czytelnym godłem, wraz z zaklejoną kopertą z tym samym godłem zawierającą imię, nawisko i adres autora należy przesłać na adres: Zarząd Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego, ul. Dworcowa 13, III p., 40-012 Katowice. Tegoroczny konkurs został ogłoszony z okazji 70. rocznicy śmierci Żwirki i Wigury. Utwory nadesłane na konkurs powinny nawiązywać do szeroko pojętej symboliki związanej z lotem Ikara oraz do humanistycznej treści tego antycznego mitu, szczególnie w odniesieniu do współczesności. Konkurs zostanie rozstrzygniety do 15 listopada br., a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Cierlicku, miejscu tragicznej śmierci Żwirki i Wigury. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne, a także publikację nagrodzonych i wyróżnionych prac. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 032 253 62 21 w każdy czwartek w godz. 13.00-18.00. Prace należy nadsyłać do 20 października 2002 r.


VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bieriezina
Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bieriezina. Debiutancki, niepublikowany tom poetycki w trzech opatrzonych godłem egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego wraz z osobną, zaklejoną kopertą z tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię, nazwisko, adres, telefon) należy przesłać na adres: Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a, 94-030 Łódź. W przypadku otrzymania dużej ilości prac organizatorzy zastrzegają sobie prawo do powołania komisji selekcyjnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 grudnia br., nagroda główna to wydanie zgłoszonego tomu. Organizatorzy nie odsyłają nadesłanych prac. Prace należy nadsyłać do 21 października 2002 r.

Trzeci Agon Poetycki „O wieniec Akantu”
Redakcja miesięcznika „Akant” ogłasza konkurs poetycki „O wieniec Akantu”. Nowa edycja konkursu przebiega pod hasłem „Jest człowiek i jest Bóg; a może inaczej…”. Trzy opatrzone godłem egzemplarze jednego do czterech niepublikowanych utworów nawiązujących do tematu konkursu wraz z kopertą zawierającą dane autora należy przysłać na adres: Redakcja „Akantu”, ul. Niedźwiedzia 7/7, 85-105 Bydgoszcz. Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne, a także publikację tekstów w piśmie i almanachu pokonkursowym. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na łamach „Akantu” w styczniu 2003 r. Prace należy nadsyłać do 31 października 2002 r.


XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Akant”
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłasza kolejną edycję konkursu poetyckiego„Akant”. Mogą wziąć w nim udział twórcy, którzy nie przekroczyli 35 roku życia. Pięć niepublikowanych i nienagradzanych utworów poetyckich w trzech opatrzonych godłem egzemplarzach maszynopisu wraz z zaklejoną kopertą z tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię, nazwisko, wiek, dokładny adres zamieszkania i numer telefonu), należy przesłać na adres: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Rodziewiczówny 3, 10-030 Olsztyn, z dopiskiem: Konkurs poetycki. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu br. Organizatorzy przewidują następujące nagrody: I nagroda – 1200 zł, II nagroda – 1000 zł, III nagroda – 800 zł, trzy wyróżnienia po 400 zł. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, a także możliwość publikacji nagrodzonych utworów bez prawa do honorarium autorskiego. Prace należy nadsyłać do 31 października 2002 r.

43 Konkurs Poetycki o Laur „Czerwonej Róży”
Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki i redakcja pisma „Autografu” zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie poetyckim. Zestaw trzech niepublikowanych wierszy (w trzech egzemplarzach maszynopisu, każdy opatrzony godłem) wraz z zaklejoną kopertą z tym samym godłem, zawierającą personalia i adres autora należy przesłać na adres: Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, ul. Chlebnicka 2, 80-830 Gdańsk, z dopiskiem na kopercie: „Czerwona Róża”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w połowie listopada br. Zwycięzca otrzyma statuetkę Czerwonej Róży oraz 2000 PLN. Jury przyzna również nagrody niższego stopnia oraz wyróżnienia. Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w „Autografie” i ewentualnie w innych czasopismach, przewiduje się również wydanie pokonkursowego zbioru. Prace należy nadsyłać do 4 listopada 2002 r.

Konkurs SIW „Znak”
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak ogłasza trzecią edycję konkursu na książkę prozatorską. Opatrzone godłem maszynopisy (3 egz.) niedrukowanych dotychczas utworów o objętości powyżej 150 stron wraz z kopertą zwrotną z danymi osobowymi należy przysyłać do 30 listopada 2002 r. na adres: Wydawnictwo Znak, „Konkurs”, ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków.




Menu miesięcznika „FA-art”



• data ostatniej aktualizacji: 05.08.2003, 22:28 •