WYDAWNICTWO FA-art   Start START   Książki KSIĄŻKI   Kwartalnik KWARTALNIK   Archiwum ARCHIWUM   Strony Autorów STRONY AUTORÓW   Redakcja REDAKCJA
 
  tu jesteś: Miesięcznik Nr 67, listopad 2003 - KONKURSY 
KONKURSY



II Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych tekstów poetyckich, z których jeden powinien być tematycznie związany z Łomżą lub jej okolicą (tematyka drugiego wiersza jest dowolna), w 3 oznaczonych godłem egzemplarzach, wraz z dołączoną kopertą oznaczoną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) na adres: Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych, ul. Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 31 stycznia 2004 r., na uroczystostość ogłoszenia wyników laureaci przybywają na koszt własny. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikowania tekstów bez honorariów, jak również prawo udostępniania ich prasie, radiu i telewizji bez konieczności ubiegania się o zgodę autorów. Prace należy nadsyłać do 15 grudnia 2003 r.



XI Otwarty Konkurs literacki „Krajobrazy Słowa”

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach: poezji i prozy. Adresowany jest do autorów niezrzeszonych w profesjonalnych związkach twórczych. Prace (zestaw poetycki złożony z 5 wierszy, proza do 20 stron maszynynopisu, w 4 oznaczonych godłem egzemplarzach maszynopisu) wraz z zaklejoną kopertą zawierajacą powtórzone godło, imię, nazwisko, adres i numer telefonu autora należy przesłać na adres MBP w Kędzierzynie-Koźlu, 47-200 Kędzierzyn-Koźle, Rynek 3. Organizatorzy czekają na teksty niepublikowane i nienagradzane. Uczestnik może wystąpić w konkursie tylko pod jednym godłem. Ogłoszenie wyników nastąpi w lutym 2004 r., a wręczenie nagród w kwietniu 2004 r. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród i przybędą na nią na koszt organizatorów (nagrodę lub wyróżnienie należy odebrać osobiście). Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w wydawnictwie okolicznościowym. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość prezentacji i publikacji nagrodzonych utworów. Więcej informacji po numerami telefonu: (0-prefiks-77) 482-37-80, 482-32-25 lub na stronie www.mbp.kk.pl. Prace należy nadsyłać do 31 grudnia 2003 r.



IV Ogólnopolski Konkurs na Tomik Wierszy „Tyska Zima Poetycka” — po debiucie

Organizatorem konkursu jest Teatr Mały w Tychach. W konkursie mogą brać udział wszyscy autorzy, którzy wydali samodzielną książkę poetycką. Cztery opatrzone godłem egzemplarze znormalizowanego maszynopisu (do 50 stron) tomiku wierszy w układzie graficznym przewidzianym do druku wraz z osobną, oznaczoną tym samym godłem kopertą z danymi autora (imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, krótka nota biograficzna, tytuły wydanych dotąd książek z rokiem wydania i nazwą wydawcy) należy przesłać na adres: Teatr Mały, „Tyska Zima Poetycka”, ul. kard. A. Hlonda 1, 43–100 Tychy. Jury przyzna tylko jedną nagrodę, będzie nią profesjonalne wydanie zgłoszonego do konkursu tomiku oraz 2.500 PLN. Tomik zostanie wydany w nakładzie 500 egz. w formacie A-5, z czego autor otrzyma 400 egz., a pozostałe rozdysponuje Teatr Mały. Organizatorzy nie odsyłają zgłoszonych do konkursu tomików. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w lutym 2004 r. Zwieńczeniem konkursu będzie biesiada poetycka. Dodatkowe informacje po numerem telefonu: 0prefiks-32) 227 20 67 lub 227 36 11 (od pon. do piątku w godz. 10.00–15.00). Prace należy nadsyłać do 30 grudnia 2003 r.



Konkurs na powieść współczesną o tematyce dotyczącej Dolnego Śląska

Organizatorem Konkursu jest Oficyna Wydawnicza ATUT – Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe. Konkurs ma charakter otwarty. Opatrzone godłem niepublikowane teksty o objętości do 200 stron znormalizowanego maszynopisu w postaci wydruku komputerowego (format A4) i zapisu elektronicznego wraz z opatrzoną tym samym godłem zaklejoną kopertą, zawierającą dane osobowe autora należy przesłać na adres: Oficyna Wydawnicza ATUT, Podwale 62, 50-010 Wrocław. Jury w składzie: Urszula Kozioł, Olga Tokarczuk i Andrzej Zawada rozstrzygnie konkurs 1 marca 2004 r. Trzy najlepsze powieści wyjdą nakładem Oficyny Wydawniczej ATUT i będę promowane przez wydawcę. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5000 PLN, laureaci drugiej i trzeciej nagrody - honoraria autorskie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo innego podziału nagród. Prace należy nadsyłać do 31 grudnia 2003 r.



Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego
Edycja trzecia, 2004

W konkursie bez ograniczeń wiekowych mogą wziąć udział profesjonalni i nieprofesjonalni autorzy z kraju i z całego świata piszący w języku polskim. Niepublikowane prace prozatorskie o dowolnej tematyce i objętości w 4 opatrzonych godłem słownym egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego formatu A4 wraz z małą kopertą podpisaną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numerem telefonu, e-mail i krótka nota biograficzna) należy przesłać na adres: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 58, 80-952 Gdańsk-Oliwa, z dopiskiem: Konkurs Literacki. Jury w składzie: Aleksander Jurewicz, Adam Majewski, Tomasz Maliszewski (kierownik ACK UG), Daniel Odija, Zbigniew Żakiewicz (przewodniczący) przyzna we wrześniu 2004 roku trzy nagrody i pięć równorzędnych wyróżnień, a także nagrodę specjalną dla studenta Uniwersytetu Gdańskiego. Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2004 roku, a nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Informacje pod numerami telefonu: (48) 55 29 300, 55 29 450. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2004 r.



Konkurs na limeryk

Organizatorami konkursu są Radio Łódź oraz Uniwersytet Łódzki. Oznaczony godłem zestaw 3 limeryków wraz z kopertą z tym samym godłem zawierającą dane autora należy przysłać na adres: Radio Łódź, ul. Narutowicza 130, 90-146 Łódź, z dopiskiem na kopercie: Konkurs na wiersz. Dla zwycięzcy przewiduje się nagrodę 2000 PLN. Decyzję o rozdziale nagród oraz ich wysokości podejmie jury na posiedzeniu zamykającym konkurs. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu 2003 r. Więcej informacji na stronie: www.radiolodz.pl.Prace należy nadsyłać do 15 listopada 2003 r.



XIII Konkurs Poetycki o Nagrodę im. K. K. Baczyńskiego

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach: 1. na zestaw poetycki o łącznej objętości do 100 wersów, 2. na opowiadanie nie dłuższe niż pięć stron znormalizowanego maszynopisu. Mogą wziąć w nim udział autorzy przed debiutem książkowym. Oznaczony godłem zestaw poetycki lub opowiadanie (w przypadku chęci startowania w obu kategoriach należy przysłać dwie odrębne przesyłki)w pięciu egzemplarzach maszynopisu wraz z zaklejoną, oznaczoną tym samym godłem kopertą zawierającą dane autora (imię, nazwisko, adres, numer telefonu/adres e-mailowy) i odcinek potwierdzający wpłatę 15 PLN na konto Stowarzyszenia Literackiego im. K. K. Baczyńskiego (Bank Pekao S.A. I o/Łódź, 10801141-3809-27006-801000-111) oraz podpisane oświadczenie o własnym autorstwie przedstawianych prac należy przysłać na adres: Śródmiejskie Forum Kultury, 90-056 Łódź, ul. Roosevelta 17, z dopiskiem: XIII Konkurs Poetycki o Nagrodę im. K. K. Baczyńskiego (poezja albo proza). Organizatorzy czekają na teksty nienagradzane i niepublikowne. Decyzję o wysokości i rozdziale nagród podejmie jury na posiedzeniu zamykającym konkurs. O miejscu i czasie uroczystości wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni listownie. Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do publikacji otrzymanych prac w materiałach informacyjnych i promocyjnych. Prace należy nadsyłać do 5 stycznia 2003 r.








Menu miesięcznika FA-art