poniedziałek, 14 styczeń 2013 07:11

Melancholia w fotografii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panel dyskusyjny Jak »teraz« przechodzi w »kiedyś« – o melancholii fotografii.

„Będziemy wiecznie żałowali, żeśmy wtedy wyszli na chwilę z magazynu konfekcji podejrzanej konduity. Nigdy nie trafimy już doń z powrotem. Będziemy błądzili od szyldu do szyldu i mylili się setki razy”.

Powyższy cytat, zaczerpnięty ze „Sklepów cynamonowych” Schulza, nic nie mówi o fotografii. Opisuje natomiast naszą - być może jedyną - metodę odczuwania, rejestracji rzeczywistości. Czas teraźniejszy (co to takiego? czymże jest to „Teraz”?) bezwzględnie miesza się z czasem przeszłym, oferując nam ciągłe poszukiwanie w teraźniejszości śladów przeszłości.

Fotografia to medium, które symptomatycznie obrazuje - przez samą swoją obecność i istotę - sposób naszej recepcji rzeczywistości. Fotografia jest bowiem „teraz” i zarazem „wtedy”.

W dyskusji udział wezmą: Artur Madaliński, Wojciech Rusinek, Artur Rychlicki. Spotkanie poprowadzi Sabina Kwak. W jego trakcie będzie można otrzymać numery archiwalne kwartalnika literackiego „FA-art” oraz nabrać apetytu na zakup rocznika 2012.

Miejsce:
Studio warsztatów-fotograficznych.org
ul. Drzymały 9/6
40-059 Katowice

Czas:
16 stycznia 2013 (środa), godzina 18.00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na Facebooku (klik).

 

Czytany 18452 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 sierpień 2014 19:51

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.