piątek, 29 sierpień 2014 20:46

Kawa i czasopisma - 100 numerów „Bez Dogmatu”, czyli szkoła krytycznego myślenia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zapraszamy na spotkanie z redakcją kwartalnika „Bez Dogmatu” z okazji ukazania się 100. numeru.

„Bez Dogmatu” określa się jako czasopismo kulturalno-polityczne. Oznacza to m.in., że redaktorzy i autorzy publikowanych tekstów nie ukrywają swoich przekonań. Wyraźnie zdefiniowany – lewicowy – światopogląd wpływa na dobór poruszanych kwestii i prezentowaną tematykę. Jak zatem umiejscowić kwartalnik wśród innych czasopism społeczno-kulturalnych? Co w ogóle oznacza zestawienie „kulturalno-społeczno-polityczne” w kontekście prasy niskonakładowej? Czym „Bez Dogmatu” było kiedyś, jak zmieniało się przez kolejne lata i jakie miejsce wyznacza sobie w przyszłości?

Będziemy także rozmawiać o pożytkach z krytycznego myślenia dla debaty publicznej, o różnych modelach wydawania i redagowania czasopism niskonakładowych, jak również przyjrzymy się głównemu blokowi tekstów setnego numeru: Autorytetom dziękujemy.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele redakcji kwartalnika: Agnieszka Mrozik, Anna Zawadzka, Michał Siermiński i Piotr Szumlewicz.

Sobota 30 sierpnia, godz. 17.00, księgarnia & kawiarnia Tarabuk. Wstęp wolny.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 12134 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 sierpień 2014 20:55

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.