środa, 22 październik 2014 18:25

Kawa i czasopisma – „Homo Felix”: magazyn dla miłośników animacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Animacji, który został ustanowiony 13 lat temu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego ASIFA na dzień 28 października, zapraszamy na spotkanie z magazynem „Homo Felix”.

„Homo Felix” to czasopismo wydawane w Słowacji i poświęcone filmowi animowanemu. Dwa razy w roku publikowane są numery w języku angielskim. W roku 2013 ukazały się zeszyty omawiające związki animacji z literaturą i animowany dokument. Na początku tego roku pojawił się numer podsumowujący dokonania w zakresie animacji krajów byłego bloku socjalistycznego, m.in. Polski.

Wersja internetowa czasopisma to platforma wymiany myśli i poglądów na temat animacji, ze szczególnym naciskiem na animację artystyczną – Homo Felix Journal. Ukazują się tam wywiady, filmy, zapisy z blogów, komentarze, materiały promujące różne wydarzenia i dyskusje.

Czasopismo wydawane jest przez The International Journal of Animated Film – Homo Felix Association.

Podczas spotkania zaprezentujemy nie tylko numer 1/2014 „Homo Felix”, lecz także inne publikacje poświęcone animacji.

Sobota 25 października 2014 roku, godz. 18.00, księgarnia & kawiarnia Tarabuk (Warszawa ul. Browarna 6). Wstęp wolny.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 13346 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 październik 2014 18:38

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.