WYDAWNICTWO FA-art   Start START   Książki KSIĄŻKI   Kwartalnik KWARTALNIK   Archiwum ARCHIWUM   Strony Autorów STRONY AUTORÓW   Redakcja REDAKCJA
 
  tu jesteś: Miesięcznik Nr 65, wrzesień 2003 - KOMUNIKATY 
KOMUNIKATY



6 września w wypadku samochodowym zginął Wojciech Woźniak — redaktor naczelny magazynu literacko-artystycznego „Pracownia”. „Pracownię”, której „warsztatowa” formuła polega na umożliwianiu debiutantom dialogu z autorami o większym doświadczeniu, założył w 1989 r. Pismo wydawane jest w Ostrołęce.



16 września o godz. 19.00 Teatr Nowy w Warszawie (ul. Puławska 37/39) wystawi sztukę Mariusza Bielaka pt. Copywriter wyróżnioną w I Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę Współczesną – DRAMA. Monodram w wykonaniu Tomasza Dedeka będzie można obejrzeć również 17 i 18 września o godz. 18.00.



W krakowskiej galerii Krzysztofory (ul. Szczepańska 2) 19 września o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa Grupy Krakowskiej.



Redakcja czasopisma „(op.cit.,)” i IEiAK UW 20 września o godz. 18.00 zapraszają do czytelni Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW na otwarcie wystawy codzienNiecodziennie. Wystawa poddaje refleksji antropologicznej codzienną rzeczywistość, ukazując zwykłe przedmioty i zachowania w niecodziennym świetle. Można ją zwiedzać do 28 września.



Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Ustce (ul. gen. Zaruskiego 1 a) do 12 października prezentować będzie wystawę plakatów o tematyce antyalkoholowej z prywatnej kolekcji Michała Poniża. Wystawa zostanie otwarta 17 września o godz. 18.00.



Galeria Tkacka Na Jatkach we Wrocławiu (Stare Jatki 19/24) 22 sierpnia o godz. 17.00 zaprasza na wernisaż wystawy Anity Schubert pt. Monogramy. Na ekspozycję złożą się kompozycje z ręcznie wytwarzanego papieru, druk na tkaninie oraz przestrzenne obiekty papierowe i tekstylne. Wystawę będzie można oglądać do 30 września.



Krakowska galeria Otwarta Pracownia (Kraków-Kazimierz, ul. Dietla 11) od 19 września do 14 października w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00-20.00 prezentować będzie wystawę prac Dariusza Mlackiego pt. Możliwość istnienia przedmiotów niemożliwych. Wernisaż wystawy o godz. 19.00. Po telefonicznym umówieniu się (636-71-98) można będzie zwiedzać wystawę w terminach innych niż wyznaczone.



Fronton (35 metrów szerokości na 12 metrów wysokości) Górnośląskiego Centrum Kultury (Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2) zdobi od niedawna praca Stanisława Dróżdża pt. LUB. Praca została wpisana w przestrzeń, której granicę wyznaczają: budynek Wydziału Filologicznego, budynek Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz siedziba Urzędu Wojewódzkiego.



Wrocławska Galeria Pod Plafonem WiMBP (Rynek 58) 12 września o godz. 17.30 zaprasza na wernisaż wystawy Anny Borcz Wątki. Wystawa prezentuje prace, których materią jest płótno, karton, papier czerpany i emulsja fotograficzna. Wśród tytułowych wątków znajdują się zarówno historyczne, jak i współczesne motywy tematyczne. Wystawa będzie czynna do 4 października.



Bytomska Galeria Kronika (Rynek 26) 23 września o godz. 18.00 otworzy wystawę Jana Berdyszaka Siedem stanów Powłok. Możliwych i niemożliwych. Wystawa prezentować będzie nowe prace Berdyszaka będące wynikiem rozważań na temat różnorakich sposobów przejawiania się „Powłok” oraz Reinstalacje fotograficzne wcześniejszych realizacji artysty. Będzie ją można oglądać do 18 października, w tygodniu w godz. 11.00–18.00, w soboty w godz. 15.00–19.00.



W słupskiej Baszcie Czarownic (Al. Francesco Nullo 8) do 21 września można oglądać wystawę malarstwa Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder.



W maju ukazał się ostatni, 138 numer „Arkusza. Miesięcznika Kulturalnego Poznań-Warszawa-Kraków-Wrocław”, wydawanego przez Oficynę Wydawniczą Wielkopolski (dawniej Oficyna Wydawnicza „Głos Wielkopolski”). Pismo ukazywało się od listopada 1991 r., jak informuje redakcja — dzięki pomocy wydawcy oraz wsparciu instytucji centralnych, natomiast bez jakiegokolwiek zaangażowania ze strony gremiów poznańskich.








Menu miesięcznika FA-art