WYDAWNICTWO FA-art   Start START   Książki KSIĄŻKI   Kwartalnik KWARTALNIK   Archiwum ARCHIWUM   Strony Autorów STRONY AUTORÓW   Redakcja REDAKCJA
 
  tu jesteś: Miesięcznik Nr 69, styczeń 2004 - KONKURSY 
KONKURSY



III Konfrontacje Poetyckie w Lublinie

W ramach III Konfrontacji Poetyckich w Lublinie ogłoszono konkurs na zestaw trzech wierszy w trzech egzemplarzach. Prace w formie wydruku komputerowego lub maszynopisu w formacie A4, składające się z wierszy niepublikowanych i nienagradzanych, opatrzonych godłem, wraz z zaklejoną kopertą, zawierającą rowiązanie godła i notkę biograficzną autora, należy przysłać na adres: Bartosz Konstrat, ul. Stanisława Staszica 9/5, 20-081 Lublin, z dopiskiem: konkurs poetycki. Organizatorzy nie zwracają otrzymanych prac. Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostaną zaproszeni na Festiwal Poetycki do Lublina na koszt organizatorów. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: dogville@o2.pl. Prace należy nadsyłać do 15 stycznia 2004 r.



XII Konkurs Poetycki „O Laur Stowarzyszenia Żywych Poetów”

Opatrzone godłem zestawy składające się z 3 niepublikowanych (dopuszcza się publikację w drukach ulotnych, Internecie, prasie lokalnej, radiu i telewizji) i nienagradzanych utworów poetyckich w 5 kopiach wraz z osobną, oznaczoną tym samym godłem kopertą ze szczegółowymi danymi autora należy przesłać na adres: Klub Inicjatyw Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów”, Galeria Brzeskiego Centrum Kultury, Rynek Ratusz, 49-300 Brzeg, z dopiskiem: Parszywa XII-tka. Prace oceni jury złożone z laureatów poprzednich edycji konkursu, posiłkowanych, w razie potrzeby, przez członków Stowarzyszenia Żywych Poetów. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni listownie, za pośrednictwem Internetu, telefonicznie lub w jakikolwiek inny skuteczny sposób. Wręczenie nagród – Złotych Syfonów oraz wkładów pieniężnych do skarbonek-świnek odbędzie się w trakcie VI Konfrontacji Literackich „Syfon czyli Przewozy Regionalne”, które odbędą się w Brzegu w dniach 16–25 kwietnia 2004 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: http://free.art.pl/szp/, pod adresem: szp@free.art.pl oraz pod numerami telefonów: (77) 416 32 34 (w godzinach 10.00-18.00, od wtorku do niedzieli), 416 22 77 (po 19-tej) i 0691410114. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy. Termin nadsyłania prac upływa 21 marca 2004 r.



Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę Wielkiej i Małej Sowy Wydawnictwa Zielona Sowa i Studium Literacko-Artystycznego UJ za powieść lub tom opowiadań związanych z tematyką współczesności

W konkursie przyznane zostaną dwie nagrody: 1. Wielkiej Sowy – dla najlepszej pracy w kategorii bez limitu wiekowego; 2. Małej Sowy – nagroda dla debiutantów do 35 roku życia (nieukończonego do 30 kwietnia br.). Jeśli debiut okaże się najlepszą pracą w konkursie, zostanie mu przyznana Wielka Sowa. Każdy autor może nadesłać tylko jedną pracę. Konkurs przeznaczony jest dla autorów z Polski i zagranicy, którzy nadeślą niepublikowane w całości prace prozatorskie (powieść lub zbiór opowiadań), których tematyka podejmuje istotne problemy współczesności, w 3 oznaczonych godłem egzemplarzach maszynopisu (w przypadku debiutantów – opatrzonych dodatkowo informacją: Debiut), wraz z oznaczoną tym samym godłem kopertą z danymi osobowymi autora (imię i nazwisko, data urodzenia - w Konkursie o Małą Sowę, adres, telefon, adres mailowy) i dowodem wpłaty kwoty 35 zł przeznaczonej na cele organizacyjne Konkursu (wpłata na konto Towarzystwa Przyjaciół Polonistyki Krakowskiej, 31-007 Kraków, ul. Gołębia 16, Konto: BPH/PBK S.A. III O/Kraków Nr 10601406-320000282890; z dopiskiem: Konkurs Literacki Sowa). Prace należy przesłać do 30 kwietnia br. na adres: Wydawnictwo Zielona Sowa, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków; z dopiskiem: Konkurs. W Jury Konkursu zasiądą: Marek Bieńczyk, Przemysław Czapliński, Mariusz Czyżowski, Izabela Filipiak, Jerzy Jarzębski, Karol Maliszewski i Gabriela Matuszek. Zdobywca Wielkiej Sowy nagrodzony zostanie drukiem książki i promocją, nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz statuetką Wielkiej Sowy, zdobywca Małej Sowy – drukiem i promocją książki oraz statuetką Małej Sowy. Wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Literackiego „Literatura wobec nowej rzeczywistości”, który odbędzie się w Krakowie w dniach 3-5 czerwca br.



Konkurs Literacki Uniwersytetu Gdańskiego
Edycja trzecia, 2004

W konkursie bez ograniczeń wiekowych mogą wziąć udział profesjonalni i nieprofesjonalni autorzy z kraju i z całego świata piszący w języku polskim. Niepublikowane prace prozatorskie o dowolnej tematyce i objętości w 4 opatrzonych godłem słownym egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego formatu A4 wraz z małą kopertą podpisaną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numerem telefonu, e-mail i krótka nota biograficzna) należy przesłać na adres: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 58, 80-952 Gdańsk-Oliwa, z dopiskiem: Konkurs Literacki. Jury w składzie: Aleksander Jurewicz, Adam Majewski, Tomasz Maliszewski (kierownik ACK UG), Daniel Odija, Zbigniew Żakiewicz (przewodniczący) przyzna we wrześniu 2004 roku trzy nagrody i pięć równorzędnych wyróżnień, a także nagrodę specjalną dla studenta Uniwersytetu Gdańskiego. Wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2004 roku, a nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Informacje pod numerami telefonu: (48) 55 29 300, 55 29 450. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2004 r.








Menu miesięcznika FA-art