WYDAWNICTWO FA-art   Start START   Książki KSIĄŻKI   Kwartalnik KWARTALNIK   Archiwum ARCHIWUM   Strony Autorów STRONY AUTORÓW   Redakcja REDAKCJA
 
  tu jesteś: Miesięcznik Nr 69, styczeń 2004 - KOMUNIKATY 
KOMUNIKATY



31 stycznia – SLAM poetycki w Warszawie z udziałem poetów z Niemiec (informacje o poetach na stronie http://free.art.pl/slam) oraz wszystkich chętnych, proszonych o zgłoszenie udziału w imprezie pod adresem slam@free.art.pl. Impreza rozpocznie się o godz. 21.30 w warszawskiej Galerii OFF (ul. Puławska 37/39, budynek Teatru Nowego). Występujący wchodzą za darmo, widzowie płacą 10 PLN.



24 stycznia o godz. 18.00 bytomska galeria Kronika (Rynek 26) zaprasza na wernisaż wystawy Roberta Kuśmirowskiego Double V (rekonstrukcja) i prezentację wcześniejszych projektów artysty. Wystawę będzie można oglądać do 31 marca, od wtorku do piątku w godz. 11.00–18.00, w sobotę w godz. 15.00–19.00.



W krakowskiej Otwartej Pracowni (ul. Dietla 11) od 26 stycznia do 10 lutego w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 18.00-20.00 (w innych terminach po telefonicznym umówieniu się - 636 71 98) można będzie obejrzeć wystawę Mariana Stępaka Powroty. Wernisaż o godz. 19.00.



31 stycznia o godz. 18.00 w Galeria Zamkowa (ul. Mikołaja Pruzi 7 i 9) w Lubinie zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Kapłańskiego Ciągła odsłona. Do 28 stycznia prace artysty prezentuje Muzeum Archidiecezjalne we Wrocławiu.



We wrocławskiej Galerii Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) trwa pierwsza z cyklu trzech wystaw prezentujących publikacje wydawnictw komiksowych, poświęcona dorobkowi oficyny wydawniczej Produkt. Kolejne skupione będą wokół publikacji Mandragory i Kultury Gniewu. Wystawa objęta wspólnym tytułem komiks w awangardzie prezentuje prace w formie plansz komiksowych, prezentacji multimedialnych, graffiti, instalacji i projekcji slajdów. Można ją oglądać do 31 marca, kolejne części cyklu zostaną otwarte 14 lutego i 12 marca.



16 stycznia o godz. 18.00 bytomska galeria Kronika (Rynek 26) otworzy wystawę Przemysława Kwieka Radykalne Poetyki Rewizjonizmu. Wcześniej, o godz. 17.00 wykład i pokaz slajdów na temat twórczości Kwieka zaproponuje kurator wystawy Jerzy Truszkowski. Ekspozycję będzie można oglądać do 21 lutego.



9 stycznia o godz. 20.00 BWA Awangarda we Wrocławiu (ul. Wita Stwosza 32) otworzy poplenerową wystawę Katedry Wiedzy Wizualnej wrocławskiej ASP pt. Alfabet wizualny. Prace zgromadzone na wystawie są próbą odnalezienia podłoża językowego obrazów i dźwięków, tworzących komunikat medialny. Wystawa będzie prezentowana do 8 lutego.



12 grudnia w Galerii Tkackiej Na Jatkach (Wrocław, ul. Stare Jatki 24) otwarta zostanie wystawa tkaniny Teresy Szuszkiewicz-Spryszak pt. Kowarskie impresje. Ekspozycję będzie można zwiedzać do końca stycznia.



Od 20 stycznia do 1 lutego w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja projektu SZUM – Spotkania z językiem i kulturą, którego celem jest prezentacja współczesnej literatury niemieckiej. Tematem tegorocznej edycji jest „Literatura w teatrze”. Młodą dramaturgię niemiecką przybliżą czytania sceniczne, spotkania z ich twórcami, spektakle autorów, którzy sami inscenizują swoje sztuki, dyskusja, a także warsztaty: „Rola dramaturgii we współczesnym teatrze” i „Pisanie tekstów dramatycznych”. Wśród zaproszonych do Krakowa dramatopisarzy znaleźli się m.in.: Sibylle Berg, Dirk Dobbrow, Moritz Rinke i Fritz Kater. Głównymi organizatorami imprezy są: Dom Norymberski, Instytut Goethego, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia, PWST im. L. Solskiego w Krakowie oraz Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. U nich też uzyskać można szczegółowe informacje na temat przebiegu tegorocznej edycji projektu.



W krakowskim Bunkrze Sztuki (Plac Szczepański3a) do 1 lutego oglądać można wystawę prac plakacisty i projektanta Władysław Pluty zatytułowaną Graphic Design. Ekspozycja dotyczy działań z zakresu projektowania plakatów, znaków graficznych, książek i czasopism. Do 1 lutego trwa także prezentacja V Biennale Sztuki Projektowania – Stół. Wystawa poświęcona jest przedmiotom związanym z „przestrzenią stołu”.








Menu miesięcznika FA-art