Wydawnictwo FA-art Adam Kaczanowski: <i>Stany</i>
 
  tu jesteś: książki - Adam Kaczanowski: Stany

Adam Kaczanowski:
Stany


Wydawnictwo FA-art. Bytom 2005,
ss. 40, format 195x125.
ISBN 83-912880-7-2Wydawnictwo FA-art zaprasza na spotkania autorskie Adama Kaczanowskiego promujące tom Stany. Najbliższe odbędzie się:

Zaglądaj na stronę – wkrótce pojawią się informacje.


Adam Kaczanowski — ur. w 1976 r., przed debiutem książkowym ogłosił arkusz poetycki Czarna skrzynka (dod. do kwartalnika kulturalnego „Opcje” 1997, nr 2). Swoje utwory publikował również w wielu pismach literackich: „Nowym Nurcie”, „FA-arcie”, „bruLionie”, „Twórczości”, „Kresach”, „Czasie Kultury”. Autor książek poetyckich Powieka (1998), Życie przed śmiercią (1999) i Stany (2005) oraz powieści Bez końca (2005).
Więcej informacji o autorze na jego stronie domowej

fragmenty


szybko/

chcę mieć porsche/chcę żeby
mi je ukradli/chcę ścigać
bandytów na bosaka

anioł 2003/

współczesny anioł stróż nie ma
skrzydeł/ tylko elektroniczne czujniki

światłość z żarówek Philipsa/klienci
to ćmy/ które nie stać na samobójstwoopinie na temat książki:
Lektura Stanów Adama Kaczanowskiego prowokuje do przemyślenia stopnia, w jakim poeta jest dziś wspólnikiem, konfidentem, piewcą i wrogiem cywilizacyjnego tworu, który da się nazwać World Incorporated. (...) Narrator Kaczanowskiego z całą bezwględnością obnaża uwikłanie artysty w systemy współcześności. Jego język to liryka wymieszana z narzeczami rynku, mediów, po wielokroć przeżutej popkultury. To one właśnie kodują sceny z naszego życia: oglądanie telewizji, rozmowy telefoniczne, ablucje w łazience o poranku, seks, intensywną konsumpcję przyjemności. Sceny te pokazują też poetę przy pracy; nie tej słynnej twórczej, ale tej zarobkowej, z której się żyje, a więc również pisze. Tego rodzaju autoportrety nie zdarzają się często młodym polskim poetom.
Kacper Bartczak, „Twórczość”
Pełne teksty:
Kacper Bartczak: „Twórczość”, nr 9/2005materiały prasowe:

okładka książki (pdf, 300 kb)
Chcę nabyć tę pozycję:
•  kupuję u wydawcy z 25% zniżką
• wybiorę się do księgarni