Wydawnictwo FA-art Jacques Derrida: <i>POZYCJE</i> (II wydanie)
 
  tu jesteś: książki - Jacques Derrida: POZYCJE (II wydanie)

Jacques Derrida:
Pozycje.
Rozmowy z Henri Ronsem, Julią Kristevą oraz Jean-Louis Houdebinem i Guy Scarpettą


Wydawnictwo FA-art. Katowice 2007,
ss. 112, wydanie II, format 195x125.
ISBN 978–83–904966-2-7Wydawnictwo FA-art zaprasza na spotkania z tłumaczem książki Adamem Dziadkiem promujące książkę Pozycje. Najbliższe odbędzie się:

Tymczasem nie są planowane żadne spotkania.


Jacques Derrida (1930-2004) - filozof; przez wiele lat wykładał w paryskiej École normale supérieure. Sformułowany przez niego projekt dekonstrukcji myśli metafizycznej okazał się najgłośniejszym dokonaniem filozoficznym II połowy XX w.Pozycje, złożone z rozmów z francuskimi intelektualistami, to podsumowanie, autokomentarz a jednocześnie krytyczna reinterpretacja prac Derridy z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Partnerami filozofa są Henri Ronse, Julia Kristeva oraz Jean-Louis Houdebine i Guy Scarpetta. W toku debaty powraca się tu do węzłowych problemów, jakie wcześniej podejmował filozof, oraz stawia pytania o jego pozycje wobec najnośniejszych ówcześnie tendencji w myśli francuskiej (strukturalizm i semiologia, neopsychoanaliza, inspiracje marksistowskie itd.).
Przełożył Adam Dziadek.Adam Dziadek - ur. w 1965 r. Badacz literatury i tłumacz z języka francuskiego. Adiunkt w Zakładzie Teorii Literatury Uniwersytetu Śląskiego. Autor rozprawy Rytm i podmiot w poezji Jarosława Iwaszkiewicza i Aleksandra Wata (Katowice 1999). Przełożył m.in. Pozycje Jacques'a Derridy (Wydawnictwo FA-art, Bytom 1997) oraz Imperium znaków (Warszawa 1999) i Mitologie (Warszawa 2000) Rolanda Barthes'a. Fascynuje go problematyka rytmu, a zwłaszacza jej aspekt filozoficzny. Jego poszukiwania literaturoznawcze koncentrują się na zagadnieniach języka artystycznego. Obecnie przygotowuje książkę na temat ekphrasis w polskiej poezji współczesnej.materiały prasowe:

okładka książki (tif - 0,5 Mb)
linki zewnętrzne

Bibliografia dzieł Jacquesa Derridy


Chcę nabyć tę pozycję:
•  kupuję u wydawcy z 25% zniżką
• wybiorę się do księgarni