Wydawnictwo FA-art Tomasz Gerszberg: <i>Pies, który zakochał się w tęczy</i>
 
  tu jesteś: książki - Tomasz Gerszberg: Pies, który zakochał się w tęczy

Tomasz Gerszberg 'Pies, który zakochał się w tęczy'

Tomasz Gerszberg:
Pies, który zakochał się w tęczy


Wydawnictwo FA-art. Katowice 2009
ss. 44, format 195x125. ISBN 978-83-60406-10-6Wydawnictwo FA-art zaprasza do zapoznania się z zapisem rozmowy Edwarda Pasewicza z Tomaszem Gerszbergiem, która odbyła się 28.11.2009 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie w ramach imprezy Poza zasadą lasu zorganizowanej przez Fundację Otwarty Kod Kultury:

Poza zasadą lansuTomasz Gerszberg 'Pies, który zakochał się w tęczy' Tomasz Gerszberg — ur. w 1970 r., poeta, tłumacz, autor tomu Ciechozimek (Wydawnictwo FA-art, 2004).Tomasz Gerszberg 'Pies, który zakochał się w tęczy'o książce

W kraju, w którym co drugi majaczący poeta nie uważa, by wiedza, intelekt, wykształcenie i tak zwane obycie w świecie były niezbędne do pisania, odczuwania i odczytywania poezji, w kraju tym Tomasz Gerszberg jest chlubnym wyjątkiem. Jego propozycja to nie tylko intelektualnie przewrotna gra z czytelnikiem, ale też pełna humoru i czułości obserwacja życia. I tu sedno, czyli to, co mnie ujmuje najbardziej w tej poezji. Gerszberg pisze wiersze, bo daje świadectwo życiu — własnemu, żony, dzieci, przyjaciół. Nie udaje, że żyje i nie udaje, że pisze. Po prostu to robi, czego świadectwem jest książka, którą, Czytelniku, właśnie trzymasz w dłoni.

Edward Pasewicz


Książka została wydana jako dodatek do kwartalnika „FA-art” nr 3/2009 i jest dostarczana w pakiecie z tym numerem kwartalnika.Tomasz Gerszberg 'Pies, który zakochał się w tęczy'materiały prasowe:

okładka książki (jpg, 150 dpi, 110 kb, kolory RGB)

okładka książki (jpg, 72dpi, 300px szerokości, 50 kb)
Chcę nabyć tę pozycję:
•  kupuję u wydawcy z bonusem
• wybiorę się do księgarni