czwartek, 31 styczeń 2013 13:21

Podsumowanie stycznia w FA-arcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

Co się działo w wydawnictwie w styczniu?

  

 

Pierwszy miesiąc roku 2013 upłynął w FA-arcie pod znakiem docierania naszych książek i gazet pod strzechy. Stało się to za sprawą Wielkiej Wyprzedaży Poezji, która ściągnęła w wydawnicze progi miłośników mowy wiązanej, a także kooperacji z katowickim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz warsztatami-fotograficznymi.org. Wspierającym WOŚP ofiarowaliśmy 100 archiwalnych numerów kwartalnika literackiego „FA-art”, gościom spotkania poświęconego melancholii w fotografii – 50. W styczniu można było także zakupić cały rocznik 2012 gazety (łączone numery 1-2/2012 oraz 3/2012 i 4/2012 wraz z muzycznymi bonusami) w bardzo atrakcyjnej cenie 25 zł.

 

Wyprzedażowe porządki

 

Początek roku sprzyjał również naszym projektom muzycznym – dużą popularność zyskała kompozycja „KatoCantio”, powstała w ramach firmowanego przez nas projektu Meet The Ambient. Napisano o niej m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Nowej Gazecie Śląskiej”, portalach Kulturalny Śląsk i MMSilesia.

Drugi wydawniczy projekt muzyczny, obejmujący działalność inspirującego się literaturą tria Fantazman, także ściągnął na siebie uwagę mediów. Debiutancki album formacji, zatytułowany „Tu będę”, nazwano w portalu 3gramy.pl „arcyciekawym słuchowiskiem”. Informacje o nim pojawiły się również w serwisach BookLips.pl oraz Ferwa, a muzycy Fantazmana wystąpili 5 stycznia w audycji „Wyjdźcie z garażu” radia Egida.

 

           Asia Świdrak - wokalistka Fantazmana   Fantazman w Egidzie

 

Był ponadto styczeń miesiącem dobrym dla naszych autorów – wydane przez nas w roku 2012 „Bajki Baczewskiego”, autorstwa poety i prozaika Marka Krystiana Emanuela Baczewskiego, doczekały się dwóch nowych korzystnych recenzji – w „Znaku" 1/2013 oraz w internetowym półroczniku „INTER-. Literatura–Krytyka–Kultura” 1/2013.

 

Co poza tym? Pracowaliśmy nad kolejnymi książkami, które już niebawem trafią do naszego sklepu, dyskutowaliśmy nad tematami, które poruszymy na łamach kwartalnika w tym roku, przygotowywaliśmy wydarzenia kulturalne, na które zaprosimy Was już w lutym, oraz szukaliśmy inspiracji – i literackich, i muzycznych. Jeśli chcecie się z nami podzielić swoimi pomysłami dotyczącymi tego, co moglibyśmy zrobić w przyszłości – piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy list weźmiemy pod rozwagę :)

 

Czytany 7145 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:10
Więcej w tej kategorii: « Maj w FA-arcie Kwiecień 2013 »

może zainteresuje cię też…

 • Nasza mała, wszechobecna, miękka
  Nasza mała, wszechobecna, miękka

  Cezary K. Kęder: Nasza mała, wszechobecna, miękka
  Wydawnictwo FA-art. Warszawa 2019, e-book.  978-83-60406-77-9 - PDF, 978-83-60406-78-6 - ePUB

  Książka poetycka Cezarego K. Kędera, najbardziej nieoczekiwana książka dekady.

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.