poniedziałek, 06 maj 2013 13:23

Kwiecień 2013

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
red. Marta Baron pomaga w przeprowadzce red. Marta Baron pomaga w przeprowadzce

Czwarty miesiąc roku 2013 spięła klamra związana z kwartalnikiem literackim „FA-art”. Koniec kwietnia to bowiem Nagroda ZAiKS-u dla Andreasa Volka, współpracownika czasopisma, który miał olbrzymi wpływ na powstanie numeru 2-3/2008, zawierającego obszerną prezentację współczesnej literatury obszaru niemieckojęzycznego.

 

Czwarty miesiąc roku 2013 spięła klamra związana z kwartalnikiem literackim „FA-art”. Koniec kwietnia to bowiem Nagroda ZAiKS-u dla Andreasa Volka, współpracownika czasopisma, który miał olbrzymi wpływ na powstanie numeru 2-3/2008, zawierającego obszerną prezentację współczesnej literatury obszaru niemieckojęzycznego, początek – pojawienie się w sprzedaży numeru 3/2012, dotyczącego postfeminizmu. Od 2 kwietnia można go znaleźć w sieci salonów EMPIK-u.

Do aktualnie dystrybuowanego „FA-artu” dołączono muzyczne bonusy – płyty inspirowane literaturą. Do połowy maja można upolować jedną z nich – nagraną w związku z cyklem „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta przez bydgoski skład BRDA lub korespondującą z powieścią „Tu będę w słońcu i cieniu” Christiana Krachta formacji Fantazman.

Tę drugą grupę można było w kwietniu usłyszeć na żywo podczas koncertu w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Fantazman w składzie: Cezary K. Kęder, Anna Krawczyk, Sebastian „Stian” Pypłacz i Piotr Sokołowski zagrał nowe wersje utworów znanych z płyty „Tu będę”.

Sporo wydarzyło się również, jeśli chodzi o książki – nie tylko pojawiły się w naszym sklepie atrakcyjne oferty wyprzedażowe (obejmujące m.in. pakiet szkiców autorstwa Konrada C. Kędera oraz Krzysztofa Uniłowskiego), lecz również wprowadziliśmy do sprzedaży cztery nowe pozycje:

1. Stanisław Brzozowski – (ko)repetycje – tom 1. Pod red. Doroty Kozickiej, Joanny Orskiej i Krzysztofa Uniłowskiego. Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2012.

2. Stanisław Brzozowski – (ko)repetycje – tom 2. Pod red. Tomasza Mizerkiewicza, Andrzeja Skrendy i Krzysztofa Uniłowskiego. Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2013.

3. Potwory – hybrydy – mutanty – pogranicza ludzkiej natury. Pod red. Ryszarda Koziołka, Mikołaja Marceli, Olgi Knapek i Joanny Soćko. Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2012.

4. Krzysztof Uniłowski: Prawo krytyki. O nowoczesnym i ponowoczesnym pojmowaniu literatury. Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2013.

 

 

Korzystając z okazji, zachęcamy do monitorowania zawartości naszego sklepu – w związku z przeprowadzką (a co za tym idzie – inwentaryzacją) zaoferujemy Państwu w maju duże rabaty na wydane przez nas tytuły.

 

 

Korzystasz z Facebooka? Polecamy strony:
Czytany 8138 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:47

Media

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.