czwartek, 12 wrzesień 2013 00:30

SławaSłowa: kwartalnik nr 1-2/2013 i Fantazman

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Redaktorzy kwartalnika literackiego „FA-art” zapraszają 19 września 2013 r. o godzinie 19.00 do Klubu Kulturalnego „Klawiatura” na pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach cyklu „SławaSłowa”. Będzie ono poświęcone najnowszemu numerowi pisma, w którym główny blok tekstów zatytułowano „Religia – rewizje”.

Piotr Czakański, pisarz, felietonista Radia eM 107,6 FM, powiedział o nim: „Rzucam w postsekularyzm cytatem z aforyzmu 54. Franza Kafki: Nic innego nie istnieje prócz świata duchowego; to, co nazywamy światem zmysłowym, jest złem w świecie duchowym (...)”.

Ponadto w numerze 91-92 kwartalnika znajdziemy obszerny szkic Grzegorza Czekańskiego o obcym i polskim romansie prozy z historią i polityką, fragment powieści kryminalnej Roberta Ostaszewskiego, prozę Joanny Bednarek oraz wiersze Piotra Macierzyńskiego, Kamili Janiak i D.H. Lawrence’a w przekładzie Andrzeja Szuby. Rozmowę skoncentrowaną wokół tematów poruszonych na łamach „FA-artu” poprowadzi Krzysztof Uniłowski – krytyk literacki, profesor na Wydziale Filologicznym UŚ, redaktor pisma.

Oprawę artystyczną wieczoru zapewni formacja Fantazman, łącząca w swojej twórczości muzykę z literaturą. Jej debiutancka płyta, wydana w listopadzie 2012 roku, jest inspirowana powieścią Christiana Krachta Tu będę w słońcu i cieniu – książką, którą jedna z recenzentek określiła słowami: „Osobliwa fantazja, tajemniczy klimat, zagadka, na której rozwiązanie czekamy do ostatniej strony”. Tego wszystkiego nie zabraknie także na koncercie – będzie tajemniczo, nastrojowo, fantazmatycznie. Zapraszamy.

W trakcie imprezy będzie można nabyć pozycje wydane przez FA-art (książki, czasopisma, płyty) w promocyjnych cenach.19.09.2013 r. (czwartek), godz. 19.00
Klub Kulturalny „Klawiatura”
ul. Korfantego 6, Katowice

„FA-art”
Czytany 14969 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 listopad 2015 22:48

Media

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.