Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2015

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku warszawskie spotkanie z cyklu „Kawa i czasopisma” . Rozpoczniemy je od prezentacji czasopisma „Rita Baum”, a następnie przejdziemy do dyskusji na temat możliwości, jakie stwarza Internet przy tworzeniu i wydawaniu czasopism kulturalnych.

Dział: Polecamy

Zapraszamy na grudniowe i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Kawa i czasopisma” w Katowicach.

 

Dział: Polecamy

5 grudnia 2015 r. o godz. 19.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) odbędzie się premiera monodramu Piotra Warszawskiego pt. Lena.

 

Dział: Polecamy

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Kawa i czasopisma w Warszawie.

W Polsce wydaje się dużo czasopism kulturalnych, ale ich obieg jest ograniczony i rzadko docierają one do szerokiej publiczności.
Fundacja Otwarty Kod Kultury nawiązała współpracę z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy, w której będzie regularnie pokazywać różnorodność prasy kulturalnej i jak najszerzej przedstawiać kwartalniki, dwumiesięczniki i miesięczniki z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, których interesuje literatura, teatr, kino, sztuki wizualne w najbardziej aktualnym i rzeczowym wydaniu.

Najbliższe spotkanie: 7 (sobota) listopada 2015 r., godz. 12:00, Mediateka (Warszawa, ul. Koszykowa 26/28). Wstęp wolny.

Dział: Polecamy

Zapraszamy na dyskusję Zaangażowani w kulturze. Czy mają wpływ na rzeczywistość?, która odbędzie się  w ramach katowickiej edycji cyklu Kawa i czasopisma.

Organizator – Fundacja Otwarty Kod Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi – członkami i współtwórcami katowickich i ogólnopolskich czasopism kulturalnych, przedyskutują kwestię, czy kultura wysoka ma jeszcze wpływ na rzeczywistość społeczną i medialną. Spróbują także odpowiedzieć na pytania: Czy w ogóle możliwy jest w dzisiejszej sztuce i krytyce eskapizm? Co się zmieniło w paradygmacie kultury zaangażowanej na przestrzeni ostatnich 10 lat? A może zmieniły się tylko formy i gatunki dzieł, które łączymy ze sztuką zaangażowaną? Chcą upomnieć się także o tych, którzy angażują się w działania kulturalne i upatrują w kulturze narzędzia zmiany społecznej.

Sobota, 7 listopada 2015 r., godz. 17.00, Bellmer Cafe (Katowice, pl. Wolności 9). Wstęp wolny.

Dział: Polecamy

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.