wtorek, 29 wrzesień 2015 02:06

Kawa i czasopisma – Jak i kogo leczyć z nieczytania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Kawa i czasopisma w Warszawie.

Jak i kogo leczyć z nieczytania, czyli czy da się wypromować czytelnictwo? Niedawno wydany numer „Kultury Współczesnej”, którego temat przwodni brzmi: „Od animacji lektury do animacji kultury”, prowokuje do namysłu nie tylko nad relacją między tytułowymi ścieżkami animacji, ale też nad stanem czytelnictwa w Polsce.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele redakcji „Kultury Współczesnej” (z sekretarzem – Bartoszem Raduchą), a w roli dyskutantów w drugiej części – naukowcy i pracownicy Biblioteki Narodowej: dr Roman Chymkowski – redaktor numeru oraz autorki tekstów – dr Weronika Parfianowicz-Vertun i Joanna Cieloch-Niewiadomska. Spotkanie poprowadzi Eliza Kącka.

Wtorek, 6 października 2015 r., godz. 18.30, Tarabuk (Warszawa, ul. Browarna 6). Wstęp wolny.

Kwartalnik „Kultura Współczesna. Teorie. Interpretacje. Praktyka” wydawany jest nieprzerwanie od 1993 roku – najpierw przez Instytut Kultury, a od 2003 roku przez Narodowe Centrum Kultury. (…) Pismo, zachowując status kwartalnika naukowego o wyraźnym kulturoznawczym rodowodzie, wpisującego się w najbardziej aktualne debaty poświęcone kulturze, naukom o kulturze, jak również zjawiskom okołokulturowym, jest otwarte na inne środowiska kulturo- i opiniotwórcze w kraju i za granicą, pragnie być forum wymiany myśli i dyskusji wykraczających poza Akademię.

Organizator: Fundacja Otwarty Kod Kultury.

Cykl Kawa i czasopisma współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 16316 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 październik 2015 02:29

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.