Twórczość Alojza Trompki towarzyszy nam od lat ponad dwudziestu, a szczególnie cenią ją i szanują czytelnicy „FA-artu”. Figurę tę wymyślił Konrad Cezary Kęder – i to właśnie dzięki tej niezwykłej kreacji udaje się owa krytyka poezji za pomocą poezji, jaką Kęder uprawia. (...) Wedle powiedzenia Tuwima  „Krytyk i eunuch są z jedej parafii. Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi”. Powiedzenie to odnosi się do dawnego toposu, wedle którego prawo do krytyki twórczości artystycznej miał ten tylko, kto sam posiadał talent i znał z autopsji skalę wyzwania, przed którą stoją autorzy. Otóż Kęder na to zastrzeżenie znakomicie odpowiada. O Kęderze wolno powiedzieć – że potrafi! I to jak! Spójrzcie tylko, jak świetnie sobie radzi Alojz Trompka!

 Drodzy odbiorcy, redaktorzy i autorzy kwartalnika, „FA-art” w 2017 i 2018 roku powinien cieszyć się 30. rokiem swojego istnienia...

sobota, 08 kwiecień 2017 15:29

Zmiany w kwartalniku „FA-art”

Drodzy Zainteresowani, którzy stanowicie po części szczupłe, doborowe grono czytelników kwartalnika „FA-art”.

sobota, 25 luty 2017 23:38

Drugie półrocze 2016 roku w FA-arcie

Latem i jesienią 2016 roku w Wydawnictwie FA-art redagowaliśmy i promowaliśmy kolejne numery kwartalnika „FA-art”, a dzięki współpracy z Instytucją Kultury Katowice - Miasto Ogrodów mogliśmy  wydać książkę krytycznoliteracką Wojciecha Rusinka.

poniedziałek, 09 styczeń 2017 18:06

Obcy po szwedzku w Duńskim Instytucie Kultury

Wydawnictwo FA-art i Duński Instytut Kultury w Warszawie zapraszają 21 stycznia 2017 r. na spotkanie z tłumaczami z języka szwedzkiego.

Strona 1 z 4

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.