niedziela, 26 czerwiec 2016 12:16

Imieniny Jana Kochanowskiego 2016

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

18 czerwca 2016 r. Biblioteka Narodowa po raz piąty zaprosiła warszawską publiczność na Imieniny Jana Kochanowskiego. Wydarzenie było okazją do rozmowy z ulubionym pisarzem, zakupu książki lub zdobycia autografu.

Gośćmi literackiego pikniku w Ogrodzie Krasińskich byli prozaicy, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i autorzy, którzy prezentowali się na trzech scenach oraz rozmawiali z czytelnikami przy stoiskach kilkudziesięciu wydawnictw oraz stolikach najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. W sumie w wydarzeniu wzięło udział trzydzieści wydawnictw i ponad trzydziestu autorów. Tegorocznym gościem specjalnym Imienin Jana Kochanowskiego był Krzysztof Kamil Baczyński, którego postać i twórczość została przypomniana w mniej znanych formach i kontekstach.

Wydawnictwo FA-art podczas imprezy promowało swoją bieżącą działalność, prezentując ostatni zeszłoroczny i aktualny, czerwcowy numer 1-2/2016 kwartalnika literackiego „FA-art”, a także książki Adama Kaczanowskiego, Tomasza Titkowa i Konrada C. Kędera. Adama Kaczanowskiego, obecnego - podobnie jak patron i gość specjalny Imienin - nie ciałem, a duchem na wydarzeniu, zainteresowani czytelnicy mogli usłyszeć i zobaczyć za pośrednictwem komunikatora Skype. Na taką interakcję z autorem zdecydowało się dwadzieścia osób. Adam Kaczanowski czytał wiersze ze swojej wznowionej ostatnio w formie e-booka książki poetyckiej Stany. Dwóch kolejnych autorów Wydawnictwa FA-art było obecnych na pikniku w tradycyjny sposób, we własnych, fizycznych osobach. Tomasz Titkow prezentował tom wierszy Godzina złego, którego fragmenty pojawiły się w numerze 1-2/2016 kwartalnika „FA-art”, a który w całości niebawem ukaże się w Wydawnictwie FA-art w wersji e-bookowej. Konrad C. Kęder wspomniał Tanią jatkę i, wraz z Agnieszką Kozłowską, która wykonała wszystkie fotografie umieszczone w poniższej galerii, pełnił honory gospodarza.

Imieniny Jana Kochanowskiego

 

 

 

Czytany 6357 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 lipiec 2016 21:32

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.