wtorek, 09 sierpień 2016 19:52

Pierwsze półrocze 2016 roku w FA-arcie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku działania Wydawnictwa FA-art skupiały się wokół kwartalnika i przygotowań do wydania kolejnych e-booków. 

 Na początku roku kolportowany był wciąż numer 4 (102) 2015 kwartalnika „FA-art”, w którym znalazły się obszerniejsze, w porównaniu z poprzednimi rocznikami pisma, prezentacje prozy i poezji oraz szkice i recenzje. Wielu autorów tej edycji udało nam się zaprosić dzięki współpracy z Grzegorzem Wróblewskim, a wiersze tego autora otwierają numer: 4 (102) 2015

okładka numeru 4/2016

Jednocześnie przygotowywaliśmy numer 1-2 (103-104) 2016 kwartalnika, który poświęcony jest w połowie literaturze węgierskiej – w związku z Rokiem Kultury Węgierskiej obchodzonym w Polsce i rozpoczęciem współpracy Wydawnictwa z Instytutem Węgierskim. Ten numer kwartalnika oprócz obszernego bloku przekładów z języka węgierskiego i materiałów dotyczących Węgier pod wspólnym tytułem Madziarskie tripy, zawiera szkice zebrane w dziale zatytułowanym Ja, szpieg, a także prezentacje polskiej poezji i prozy oraz recenzje. Spis treści oraz więcej informacji dostępne na  naszej stronie: 1-2 (103-104) 2016

okładka numeru 1-2/2016

Numer 1-2 (103-104) 2016  był gotowy wyjątkowo wcześnie,  bo już w połowie maja, co związane było z planowaną przez nas obecnością na Warszawskich Targach Książki, które odbyły się na Stadionie Narodowym w dniach 19–22 maja. Tegorocznym Gościem Honorowym Targów były Węgry, co wiąże się ze wspomnianym już Rokiem Kultury Węgierskiej w Polsce. Na stoisku Gościa Honorowego Targów Wydawnictwo FA-art przygotowało przedpremierową prezentację numeru 1-2 (103-104) 2016 kwartalnika „FA-art”. Podczas prezentacji miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli węgierscy autorzy publikujący w numerze kwartalnika, spotkanie zaś poprowadziła reprezentująca wydawnictwo Agnieszka Kozłowska.

Warszawskie Targi Książki 2016

Warszawskie Targi Książki 2016

Oficjalne rozpoczęcie kolportażu numeru 1-2 (103-104) 2016  nastąpiło w czerwcu, gazeta jest dostępna między innymi w Empikach, a my mieliśmy kolejne okazje by spotkać się z czytelnikami kwartalnika. 18 czerwca 2016 roku na Imieninach Jana Kochanowskiego, które w tym roku odbywały się już po raz piąty, jak zawsze organizowane przez Bibliotekę Narodową w Ogrodzie Krasińskich, Wydawnictwo FA-art promowało swoją bieżącą działalność. Prócz prezentacji ostatnich numerów gazety była to okazja do rozmów z wydawanymi przez nas pisarzami: Adamem Kaczanowskim i Tomaszem Titkowem. Dwie przygotowane przez nas książki poetyckie Tomasza Titkowa w wersji e-bookowej niebawem zostaną upublicznione, tymczasem autor prezentował w Ogrodzie Krasińskich ich analogowe wersje. Adam Kaczanowskiego natomiast był obecny na Imieninach Kochanowskiego zdalnie, poprzez Skype’a – oferowaliśmy gościom naszego stoiska wysłuchanie autorskiego wykonania wierszy przez słuchawki, co w ciągu godziny trwania akcji wzbudziło zainteresowanie około dwudziestu osób.

imieniny Jana Kochanowskiego
Adam Kaczanowski

Kolejną okazją do prezentacji i promocji publikacji Wydawnictwa FA-art, a przede wszystkim okazją do spotkań z tłumaczami, redaktorami, polskimi jak również zagranicznymi przedstawicielami świata literatury i nauki była Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych zorganizowana 23 czerwca 2016 roku w ramach VI Światowego Kongresu Polonistów. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) w Katowicach i zostało objęte honorowym patronatem Instytutu Książki.

Noc Czasopism

 

 

Czytany 5418 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 sierpień 2016 00:46

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.