niedziela, 29 listopad 2015 18:13

Kawa i czasopisma – Gwiazdka na książkę. Redaktorzy/ki o mechanizmach rynku wydawniczego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zapraszamy na grudniowe i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Kawa i czasopisma” w Katowicach.

 

Organizator – Fundacja Otwarty Kod Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi –  członkami i współtwórcami katowickich i ogólnopolskich czasopism kulturalnych – tym razem porozmawiają o mechanizmach rynku wydawniczego w kontekście najnowszej literatury pięknej. Spróbują także odpowiedzieć na pytania: Jakich zmian doświadczył ostatnio rynek literacki? Czy jest na nim miejsce dla literatury niszowej i awangardowej? Jak na rynku wydawniczym „radzą sobie” książki poetyckie? Jaki i czy w ogóle krytyka literacka wywiera wpływ na wydawców, księgarzy i czytelników?

Sobota, 5 grudnia 2015 r., godz. 17.00, Bellmer Cafe (Katowice, pl. Wolności 9). Wstęp wolny.

 

Zbigniew Kadłubek - polski filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz. Autor szkiców o dawnej i współczesnej kulturze Śląska, retoryce, literaturze średniowiecznej, ekspresjonizmie niemieckim. Członek redakcji "Fabryki Silesii".

Ingmar Villqist - dramatopisarz, reżyser teatralny i filmowy, wykładowca akademicki. Z wykształcenia jest historykiem sztuki - wykładał historię sztuki XX wieku w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Katowicach. Członek rady redakcyjnej „Fabryki Silesia”.

Ilona Chylińska - członkini Śląskich Blogerów Książkowych, studentka filologii polskiej i sztuki pisania na Uniwersytecie Śląskim. Związana z kwartalnikiem literackim „FA-art”.

Kinga Kasperek - współpracuje z Dwutygodnikiem "ArtPapier". Wcześniej związana z pierwszym w Polsce serwisem self-publishingowym, teraz redaktor prowadząca w komercyjnym wydawnictwie.

Organizatorzy spotkania liczą także na wypowiedzi czytelników i sympatyków czasopism literackich.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 16992 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 grudzień 2015 22:20

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.