sobota, 30 kwiecień 2016 22:43

XII Dni Literatury w Sosnowcu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gdzie w tym roku odbywa się jedno z najważniejszych kulturalno-literackich wydarzeń Zagłębia? Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu po raz kolejny szeroko otworzyła swoje drzwi, zapraszając czytelników na XII Sosnowieckie Dni Literatury.

Już 10 maja br. ruszył szereg imprez mających za zadanie propagować czytelnictwo oraz zaprezentować publiczności współczesną polską literaturę. Czytelnikom zaprezentują się między innymi Wojciech Jagielski, Manuela Gretkowska, Artur Domosławski, Anna Dziewit-Meller i Marta Fox. Spotkaniom autorskim towarzyszyć będzie wystawa monograficzna poświęcona bohaterowi tegorocznych spotkań - Williamowi Szekspirowi oraz panel dyskusyjny pt. Czy poezja jest nam dzisiaj potrzebna? Organizatorzy imprezy nie zapomnieli również o miłośnikach wizualnej strony literatury i zaplanowali happening oraz interaktywny performance, które odbędą się w samym sercu miasta.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników literatury!

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Czytany 17368 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 lipiec 2016 21:29

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.