Logo Formacji Fantazman

O Formacji Fantazman
Płyta Skomlenie online
BandCamp
Płyta Tu będę online
BandCamp
Deezer
iTunes
Spotify 
Strona projektu TU BĘDĘ
Facebook
YouTube

Płyty CD

środa, 20 luty 2013 14:52

Formacja Fantazman 02-04 2013

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 Od 2013 roku Formacja Fantazman zaprasza do współpracy muzyków, z którymi przygotowuje nowe aranżacje utworów znanych z debiutanckiej płyty, covery utworów innych artystów oraz pracuje nad kolejnymi własnymi projektami.

W lutym 2103 r. z Fantazmanem w nietypowej scenerii zagrał Google Cat:

Boczny korytarz Ronda Sztuki w Katowicach stał się przestrzenią prezentacji nowej wersji utworu „Nie widzę” (wersja studyjna do odsłuchania tutaj). Przypadkowi przechodnie mogli usłyszeć, co wynikło z muzycznego spotkania Google'a, Asi i Stiana.

„Chcieliśmy skorzystać z okazji do współpracy z Silesia Videosession, więc stanęła przed nami kwestia: „jak zagrać muzykę elektroniczną bez prądu?". Da się, bo bez prądu to znaczy na baterie, prawda? Przenośne instrumenty to też nie problem, tylko trzeba mieć pudło rezonansowe...”

Nagranie zarejestrowane przez ekipę Silesia Videosession dostępne na YouTube:

 

 

Również w lutym 2013 r. formacja zaprezentowała publiczności cover piosenki „Nebe je rudý” Moniki Načevej (sł. J. Topol), rozszerzając tym samym swój repertuar o utwór związany z literaturą czeską, a konkretnie z powieścią „Anioł” Jáchyma Topola. Relacja z imprezy, podczas której Fantazman wystąpił, jest dostępne w serwisie Kulturalny Śląsk, fragment występu zarejestrowała Sabina Kwak:

 

 

W marcu 2013 r. w orbicie Fantazmana znalazła się dwójka nowych muzyków – Anna Krawczyk (wokal) i Piotr Sokołowski (bas). 

Nagranie z próby Formacji Fantazman w redakcji kwartalnika (04.04.2013)

 

 

Czytany 668 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 kwiecień 2020 03:34

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.