środa, 13 sierpień 2014 08:44

Kawa i czasopisma – Przestrzeń i ruch

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Przestrzeń powraca. W tematach i rozważaniach podejmowanych przez redakcje czasopism kulturalnych. Kawa i czasopisma zaprasza na wspólne czytanie „Blizy” (2/2014) i „Autoportretu” (2/2014).

 

Na czym miałby polegać estetyczny mesjanizm według Filipa Springera? Dlaczego Wrzeszcz nie stał się alternatywnym centrum Trójmiasta? W czym tkwi fenomen skandynawskiej architektury? Co wyróżnia przestrzeń Krakowa, a co – Gdyni? („Bliza”, nr 2/2014)

Jak technologiczne przełomy wpływają na nasz sposób odbierania rzeczywistości? Kim jest współcześnie człowiek w ruchu? Czy człowiek to czasownik, a nasze myśli i nasz ruch stanowią jedność? Jaki wpływ na przebudowę ludzkiej percepcji miały loty kosmiczne i dokumentujące je fotografie? Na czym polega fenomen amerykańskich autostrad, a na czym – „urbanistyczny potencjał ruchu rowerowego”? („Autoportret”, nr 2/2014)

Spotkanie odbędzie w sobotę 16 sierpnia o godz. 17.00 w warszawskim Tarabuku.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku 

Czytany 13549 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 sierpień 2014 09:07

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.