poniedziałek, 28 wrzesień 2015 01:22

Kawa i czasopisma – Spis lektur

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na dyskusję Spis lektur. Kanon literacki według redaktorów i redaktorek czasopism, która odbędzie się  w ramach katowickiej edycji cyklu Kawa i czasopisma.

Czy istnieje jeszcze kanon literacki? A jeśli tak, to co miałoby/mogłoby się w nim znaleźć? I jak ma się pojęcie kanonu literackiego do szkolnego spisu lektur obowiązkowych? Na te i inne pytania stawiane przez prowadzącą spotklanie Sonię Gwóźdź-Rusinek spróbują odpowiedzieć dyskutanci: Zbigniew Kadłubek, Krzysztof Uniłowski, Wojciech Rusinek oraz Agnieszka Wójtowicz-Zając.

Sobota, 3 października 2015 r., godz. 17.00, Bellmer Cafe (Katowice, pl. Wolności 9). Wstęp wolny.

 

Prof. Zbigniew Kadłubek - członek redakcji „Fabryki Silesii”, pracownik Uniwersytetu Śląskiego, filolog klasyczny i komparatysta, zajmuje się eseistyką oraz tłumaczeniami.

Prof. Krzysztof Uniłowski - członek redakcji „FA-artu” oraz pracownik Uniwersytetu Śląskiego, zajmuje się krytyką literacką oraz historią literatury.

Dr Wojciech Rusinek - redaktor działu „Literatura” w dwutygodniku internetowym „ArtPapier”, a także nauczyciel języka polskiego w II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Agnieszka Wójtowicz-Zając - doktorantka Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego, a także krytyczka literacka (publikowała m.in. w „ArtPapierze”, „Opcjach”, „Śląsku”, „Toposie”) oraz autorka artykułów i esejów publikowanych w tomach naukowych.

Organizatorzy spotkania liczą także na wypowiedzi czytelników i sympatyków czasopism literackich.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 16972 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 październik 2015 02:05

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.