środa, 30 listopad 2022 04:41

Memoriał Krzysztofa Uniłowskiego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dla krytyki literackiej i co za tym idzie dla literatury Krzysztof Uniłowski jest istotny jak mało kto – być może dopiero za chwilę docenimy to w pełni. Tymczasem w kolejną rocznicę jego odejścia organizujemy serię spotkań, dyskusji o najnowszej literaturze i jej prezentacje. Żywa pamięć to najlepsza pamięć. Formuła memoriału pozwala także pytać gości o postulaty i marzenia związane z krytyką, tworzyć listę postulatów. Nie będą one miały precyzyjnego adresu, to jasne, ale mogą się przecież przydać.
7 grudnia 2022 r., godz. 18.00, Katowice, ul. Stalmacha 17, Dom Śląski

MEMORIAŁ KRZYSZTOFA UNIŁOWSKIEGO. SPOTKANIA WOKÓŁ KRYTYKI I LITERATURY

Krzysztof Uniłowski (1967-2019), krytyk literacki, profesor Uniwersytetu Śląskiego, redaktor kwartalnika literackiego „FA-art” i „Śląskich Studiów Polonistycznych”.


7 grudnia 2022 r., godz. 18.00, Katowice, ul. Stalmacha 17, Dom Śląski im. dr Łucji Staniczkowej
 
Organizatorzy:
Wydawnictwo FA-art, Śląska Opinia
 
 
Zaproszeni goście:
 
///\\\
Anna Kałuża („Śląskie Studia Polonistyczne”) i Wojciech Rusinek („artPapier”) w dyskusji o krytyce literackiej
>>Anna Kałuża (ur. 1977) – krytyczka literacka, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Redaktor naczelna „Śląskich Studiów Polonistycznych”. Mieszka w Katowicach.
>>Wojciech Rusinek (ur. 1981) krytyk literatury, doktor literaturoznawstwa, nauczyciel języka polskiego, redaktor dwutygodnika kulturalnego „artPapier”, autor książki „Z tekstów i przeciw tekstom. Szkice o najnowszej polskiej prozie” (Katowice 2016) oraz esejów, recenzji i szkiców o prozie i krytyce literackiej. Mieszka w Katowicach.
 
///\\\
Ewa Świąc, poetka - spotkanie z autorką, prezentacja wierszy
>>Ewa Świąc - publikowała w prasie literackiej oraz antologiach. Debiutowała tomikiem „Lekcja oddychania” (SLKKB, Łódź 2013), wyróżnionym w konkursie „Złoty Środek Poezji” . W 2022 r. wydała drugi tomik - „Odbitki” (wydawnictwo papierwodole, Ligota Mała 2022, seria Tropy). W latach 2008- 2019 redaktorka wortalu literackiego - Śląskiej Strefy Gender. Mieszka w Katowicach.
 
///\\\
Grzegorz Tomicki, poeta - spotkanie z autorem, prezentacja wierszy
>>Grzegorz Tomicki – (ur. 1965) poeta, doktor literaturoznawstwa. Ostatnio wydał tomy wierszy „Być jak John Irving” (2017) i „Konie Apokalipsy” (2021). Mieszka i pracuje w Cieplicach Śląskich.
 
\\\///
Spotkania poprowadzi Konrad C. Kęder
>>Konrad C. Kęder (ur 1965) - autor książek i redaktor Wydawnictwa FA-art.
 
Imprezę zarejestruje i wyemituje Śląska Opinia
 
Matronat nad imprezą objęła redakcja „artPapieru” artPAPIER logo wersja podstawowa 300 dpi
 
Wstęp wolny
 
Link do wydarznia na FAcebooku: https://fb.me/e/26pSzcYS7
 
Czytany 1325 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 grudzień 2022 19:31

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.