czwartek, 29 czerwiec 2017 16:55

Imieniny Jana Kochanowskiego 2017

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 lipca 2017 r. Biblioteka Narodowa po raz szósty zaprosiła warszawską publiczność na Imieniny Jana Kochanowskiego. Najważniejszym gościem był Józef Konrad Korzeniowski czyli Joseph Conrad, ale była to też okazja do spotkania wielu współczesnych pisarek i pisarzy, rozmowy z nimi lub przynajmniej zakupu ich książki i zdobycia autografu.

Wydawnictwo FA-art podczas imprezy umożliwiło publiczności spotkanie z trojgiem autorów, którzy często gościli na łamach kwartalnika literackiego „FA-art”, a którzy niedawno opublikowali swoje nowe książki. W Ogrodzie Krasińskich o godzinie 13.00 można było zagadnąć Grzegorza Tomickiego, o 14.00 Elizę Kącką, a o 15.00 Adama Kaczanowskiego. W samo południe zaś wszyscy ciekawi mogli zapytać Cezarego K. Kędera o losy Heligolandu i inne przedsięwzięcia literackie. W ramach letniej wyprzedaży: w atrakcyjnych cenach wystawiliśmy numer 3/2016 (m.in. poświecony techgnozie), 4/2016 (z blokiem przekładów z języka szwedzkiego), ostatnie egzemplarze numeru 1-2/2016 (z blokiem materiałów przełożonych z języka węgierskiego) oraz książki, m.in. Portret kobiecy w odwróconej perspektywie - 12 poetek z Czech, Słowenii i Ukrainy.

Adam Kaczanowski przygotował specjalnie na tę imprezę performans, w którym wystąpił jak wróżbita przepowiadający wszystkim chętnym przyszłość ze swoich książek. Dwuminutową relację wideo z tej akcji zamieszczamy poniżej.

 

Imieniny Jana Kochanowskiego - wydarzenie na Facebooku

 

 

 

 

Czytany 4746 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 lipiec 2017 00:05

Media

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.