czwartek, 22 listopad 2012 11:29

Relacja z listopadowej „SławySłowa”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

images/2.jpg

22 listopada 2012 r. w katowickim klubie Katofonia odbyło się drugie spotkanie  literackie w ramach cyklu „SławaSłowa”.

 

W jego trakcie autorzy i redaktorzy najnowszej publikacji Wydawnictwa FA-art zatytułowanej „Teoria nad-interpretacją?” dyskutowali ze sobą oraz ze zgromadzoną w lokalu publicznością głównie na temat rangi doświadczenia jednostkowego w podejściu do nauki/tekstu. Podjęto się próby zdefiniowania, czym jest dziś dzieło, oraz utwierdzono się w myśli, że nie można już mówić o jednej mocnej Teorii.

I choć młodzi badacze w większości odżegnywali się od głoszonych przez Janusza Sławińskiego tez, najlepszym podsumowaniem spotkania jest fragment szkicu jego autorstwa: „Dyscyplina humanistyczna przypomina w każdym momencie bardziej zbiór rywalizujących dialektów niż wspólnie użytkowany język. Jej stanem najbardziej naturalnym jest wielogłos prawd teoretycznych”.

Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na Facebooku.

Czytany 4571 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:01

może zainteresuje cię też…

 • Pies, który zakochał się w tęczy
  Pies, który zakochał się w tęczy

  Tomasz Gerszberg: Pies, który zakochał się w tęczy
  Wydawnictwo FA-art. Katowice 2009.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

   

  W kraju, w którym co drugi majaczący poeta nie uważa, by wiedza, intelekt, wykształcenie i tak zwane obycie w świecie były niezbędne do pisania, odczuwania i odczytywania poezji, w kraju tym Tomasz Gerszberg jest chlubnym wyjątkiem. Jego propozycja to nie tylko intelektualnie przewrotna gra z czytelnikiem, ale też pełna humoru i czułości obserwacja życia.

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.