Drogi Zakodowany

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Drogi Zakodowany proj. okładki: Michał Stróż

Ewa Piątek:  Drogi Zakodowany
White Plum. Bydgoszcz - Toruń 2013.
e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

Debiut prozatorski Ewy Piątek. Nielicząca się z nikim i z niczym opowieść o młodej kobiecie.

Zagubiona wśród swoich tęsknot, [bohaterka książki] obsesyjnie powraca do swojego pierwszego, nieudanego, a jednak mitycznego związku. Chciwie eksploatuje świat erotycznych przeżyć, poszukując ciał, które mogłaby kochać i przez które mogłaby być kochana. A jednak każda nowa znajomość demaskuje jej tragiczny brak zdolności zrozumienia innych i cieszenia się ich obecnością. Swoimi niemymi monologami odgradza się od rzeczywistości aż do granic obłędu; interpretacje i wrażenia zajmują miejsce rzeczywistych przeżyć. Drogi Zakodowany jest niczym stos nigdy nie wysłanych listów, z których wyłania się obraz szaleństwa. To intymna i śmiała opowieść o samotności zatłoczonej obcymi ludźmi i ogromie iluzji, który wytwarza wokół siebie obolałe, stęsknione za prawdziwym uczuciem JA.

Ewa Piątek – urodzona w 1982 roku, bydgoszczanka.  Członkini niezależnej grupy teatralnej niebopiekło, instruktorka w Pracowni Teatru i Tańca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Operator kamery i  montażystka-samouk, autorka reportaży, teledysków, etiud filmowych.  Pracowała jako dziennikarka, tłumacz i korektor.  Członkini buddyjskiego Stowarzyszenia Przebudzeni. Fragment książki Drogi Zakodowany ukazał się w kwartalniku „FA-art”, a autorka publikowała opowiadania i wiersze m.in. w londyńskim miesięczniku „Rzeczpospolita Kulturalna” i kwartalniku „Różne drogi”.

 

Recenzje

Andrzej Kwaśniewski http://ksiazkajestkobieta.pl/recenzja-zakodowany-labiryncie-znakow/
Kinga Młynarska http://ksiazkowy-blog.blogspot.com/2014/03/drogizakodowany-ewa-piatek-recenzja_24.html

 

Wywiad z autorką

http://ksiazkowy-blog.blogspot.com/2014/04/wywiad-z-ewa-piatek.html

 

Materiały prasowe

okładka książki, jpg, 300 dpi

 

Zapraszamy na zakupy

Więcej w tej kategorii: « Rurand. Prequel Bajki Baczewskiego »

może zainteresuje cię też…

 • Nie ma mono
  Nie ma mono

  Miłka Malzahn: Nie ma mono
  Wydawnictwo FA-art. Katowice 2007.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

  Bez przeszkód można traktować kolejne teksty z tego tomu jak samodzielne opowiadania. W niektórych z nich toczą się szybkie dialogi, w innych opisywane są niecodzienne zdarzenia, bywa, że zostajemy zaproszeni do tak niekonwencjonalnej formy narracji jaką w wykonaniu Miłki Malzahn jest fado.
  Tytułowe „nie ma mono” to przede wszystkim deklaracja – zawsze i w każdej cząstce świata toczy się dialog, nawet jeśli jedna ze stron milczy; monolog jest złudzeniem. A zaczyna się to wszystko, w pierwszym fragmencie zatytułowanym Półprzezroczysty, od śmierci – która w żadnym wypadku i w żadnym znaczeniu nie jest końcem..

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.