Nasze publikacje

 • Potwory – hybrydy – mutanty
  Potwory – hybrydy – mutanty

  Potwory – hybrydy – mutanty – pogranicza ludzkiej natury. Pod red. Ryszarda Koziołka, Mikołaja Marceli, Olgi Knapek i Joanny Soćko.
  Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2012.

  Tom Potwory — hybrydy — mutanty. Pogranicza ludzkiej natury podejmuje interdyscyplinarną refleksję nad kategoriami potworności i hybrydyczności. Autorów (zarówno doktorantów i pracowników naukowych UŚ, jak i doktorantów i pracowników innych ośrodków akademickich w Polsce) opublikowanych w nim tekstów interesowała obecność potworów, hybryd, mutantów w literaturze, kinie, komiksie, serialach i szeroko rozumianych nowych mediach, ale także w filozofii czy naukach humanistycznych i posthumanistycznych.

  w publikacje naukowe Czytaj dalej...
środa, 01 czerwiec 2016 22:53

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 czerwca 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych.

W godzinach 20.30 - 23.00 odbędą się liczne spotkania z autorami, wydawcami oraz przedstawicielami świata literatury, a każdy uczestnik będzie mógł otrzymać za darmo, bądź za niewielką opłatą tytuły, które mają do zaoferowania obecne na wydarzeniu wydawnictwa.

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych jest elementem VI Światowego Kongresu Polonistów.

 

Czytany 4503 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 lipiec 2016 21:39

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.