środa, 18 kwiecień 2012 12:24

Spotkanie z redaktorami antologii poezji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki Niewinnym Czarodziejom spotkamy się w Warszawie, żeby obgadać antologię Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy - 18 kwietnia 2012 o 18.00, Skwer, Krakowskie Przedmieście 60a (obok pomnika A. Mickiewicza).
Przybywajcie - Mickiewicz nieopodal, ale miejsce (chwilowo) udostępniło się w podziemiu, na poziomie -1

 

Organizacja:
Studencki Portal Kulturalny http://niewinni-czarodzieje.pl/ oraz Wydawnictwo FA-art.


Impreza jest studencka nie tylko dlatego, że organizuje ją Studencki Portal Kulturalny.
Wieczór będzie się jednak składał aż z dwóch części.

 • W pierwszej redaktorzy antologii czyli Eliza Kącka oraz Konrad C. Kęder i Tomasz Gerszberg (jeśli dotrze) opowiedzą o akcji, redakcji, radości i frustracji oraz odpowiedzą na wszystkie pytania, które zada P.T. Publiczność - jeśli tylko będą dotyczyć "Poetów i poetek przekraczających granice" lub 100 wierszy.
 • W części drugiej redaktorzy Antologii przekażą pałeczkę redaktorom Portalu oraz zaproszonym przez nich poetom i poetkom. Tu warto nadmienić, że zaproszeni są wszyscy ujęci w Antologii poeci i poetki, jednak ze względu na sygnalizowaną studenckość imprezy nie wchodziły w grę refundacje kosztów podróży, zatem autorzy mieszkający poza Warszawą zapewne nie dopiszą. Tym, którzy dopiszą, redaktorzy Portalu zadadzą pytania i będą oczekiwali odpowiedzi. Odpowiedzi mogą być w formie wiersza, acz zasadniczo pomysł na spotkanie w Skwerze nie jest oparty na prezentacji wierszy przez autorów. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 


Strona www antologii: http://100wierszy.pl/
na tej stronie można zdobyć antologię w wersji ePub za darmo - wystarczy odpowiedzieć na pytania i przejść przez grę.
Niebawem będzie do nabycie wersja elektroniczna, natomiast już w tej chwili
można nabyć wersję papierową (nakład kolekcjonerski!).

Poza tym:

Skwer w Warszawie zaprasza

Niewinni Czarodzieje informują

 

Czytany 8692 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:16

może zainteresuje cię też…

 • Małe i mniejsze
  Małe i mniejsze

  Paweł Mackiewicz: Małe i mniejsze. Notatki o najnowszej poezji i krytyce.
  Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Wrocławski. Katowice 2013.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2013.

  Już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku opinie krytyków udzielających się w gazetach wysokonakładowych — o pismach branżowych nie wspominając — przestały uchodzić za wzorcowe. Od końca tamtej dekady coraz łatwiej zrozumieć paradoks obiegu wytworów krytycznoliterackich: im większe grono potencjalnych odbiorców, tym mniejsza siła oddziaływania krytyki. I na odwrót — im mniejszy bywa jej zasięg, tym większa szansa na skuteczną wymianę myśli. Krytyka skazana jest dziś na pracę u podstaw, co, jak sądzę, najlepiej jej samej wróży. Lepsze małe i mniejsze od iluzji uczestnictwa w dużym i powszechnym.

  w publikacje naukowe Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.