sobota, 10 listopad 2012 13:56

„Drzewo Poznania. Postsekularyzm w przekładach i komentarzach”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

okładka książki „Drzewo Poznania”

Drzewo Poznania. Postsekularyzm w przekładach i komentarzach - antologia pod redakcją Piotra Bogaleckiego i Aliny Mitek-Dziemby.

Zamów książkę w sklepie Wydawnictwa FA-art

 

 

 

Strona książki na Facebooku: 

http://www.facebook.com/DrzewoPoznania

 

Z recenzji wydawniczej

"Faktem jest, że religia wróciła do łask i stała się przedmiotem namysłu różnych dziedzin humanistyki i już dawno opuściła hermetyczne salony teologów i religioznawców. Dobrze stało się więc, że w jednym tomie zebrano najbardziej znaczące głosy na temat postsekularyzmu, które od lat pojawiają się w humanistyce światowej. Opatrzenie tych głosów komentarzami i przybliżającymi autorów omówieniami to pomysł nader trafny, ze względu na deficyt informacji zarówno na temat samego postsekularyzmu, jak i jego czołowych przedstawicieli".

prof. dr hab. Stanisław Obirek

 

Opinia o książce

"Nigdy nie ukrywałam, że spośród dwóch rajskich drzew zdecydowanie wolę Drzewo Życia: niedostępne, kuszące, jednocześnie zakazane i obiecane. Redaktorzy antologii twierdzą, że ich dzieło wyrosło w cieniu Drzewa Poznania, zasady archiwalnego porządku i systematyzacji, ale ja wcale nie jestem tego taka pewna. Zgromadzone przez nich teksty są dostatecznie szalone, by żyć własnym dziwnym życiem i tym samym świadczyć o nieprzemijającej atrakcji tego drugiego drzewa, w którego obrazie ludzkość zdeponowała swoje najdziksze, najbardziej radykalne aspiracje".

dr hab. Agata Bielik-Robson

 

Materiały prasowe

okładka książki (JPG - 84 kB)

Czytany 5023 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:29

może zainteresuje cię też…

 • Hologramy
  Hologramy

  Grzegorz Wróblewski: Hologramy
  Wydawnictwo FA-art. Bytom-Katowice 2006.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

  Hologramy to zbiór dramatów Grzegorza Wróblewskiego opublikowanych pierwotnie w kwartalniku literackim „FA-art”.

  Wydanie książki promuje twórczość autora przeznaczoną dla teatru, która różni się tonem i podejmowaną problematyką od propozycji autorów młodszego pokolenia debiutujących po 2000 r. Skupiając się na kwestiach niełatwej ponowoczesnej duchowości Grzegorz Wróblewski dopełnia obraz świata przedstawionego współczesnej literatury.

  w dramat Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.