czwartek, 07 marzec 2013 11:29

Akademicki Dzień Kobiet

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koło Naukowe Gender Uniwersytetu Śląskiego oraz redakcja kwartalnika literackiego „FA-art” zapraszają 8 marca na dyskusję skoncentrowaną wokół zagadnień pisania i czytania kobiecego, obecności feministycznej krytyki literackiej w akademii oraz perspektyw gender studies. Wezmą w niej udział autorki publikujące na łamach numeru 3/2012 „FA-artu”.

Głos zabiorą studentki i doktorantki Wydziału Filologicznego UŚ: Kinga Kasperek, Paulina Łuczyk, Katarzyna Szopa. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Krystyna Kłosińska – wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego oraz Gender Studies Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książek: „Powieści o »wieku nerwowym« (1988), „Ciało, pożądanie, ubranie. O wczesnych powieściach Gabrieli Zapolskiej” (1999; finalistka nagrody Nike w 2000 r.), „Miniatury. Czytanie i pisanie »kobiece« (2006), „Feministyczna krytyka literacka” (2010).

Jak zapowiada prowadząca, w rozmowie z pewnością pojawią się wątki związane z Dniem Kobiet. 

 

8 marca 2013 r. (piątek), godz. 11.30-13.00

sala Rady Wydziału Filologicznego UŚ

 

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.

 

Czytany 9873 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:13

może zainteresuje cię też…

 • Królowa rabarbaru
  Królowa rabarbaru

  Miłka Malzahn: Królowa rabarbaru
  Wydawnictwo FA-art. Bytom 2004.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

  — Inteligencja, encja, encja, nie jest po to, żeby się z nią obnosić, ale po to, to — to, to — t o, żeby z niej korzystać. Tak, ta, ta, tak — mruczałam sobie pod nosem, w sposób nowatorski pieląc klombik. Postanowiłam niczego nie oszczędzać, niczego oprócz krzewu forsycji i rabarbaru. Resztę, choćby nawet chciała być konwalią, wyrywałam! Trudno! Męczył mnie wysiłek, który nie przynosił widocznych efektów, a pielenie bez oszczędzania ten efekt gwarantowało. (fragment)

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.