niedziela, 03 luty 2013 11:29

Dialogi ze Stefanem Szymutką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Redaktorzy kwartalnika literackiego „FA-art” zapraszają 7 lutego 2013 r. o godzinie 17.00 do klubokawiarni z książkami przy ulicy Sienkiewicza 27 w Katowicach na dyskusję poświęconą literaturze na Śląsku i o Śląsku. Będzie ona dedykowana prof. Stefanowi Szymutce (1959-2009).

 

W dyskusji zatytułowanej „Literatura na Śląsku/Śląsk w literaturze” udział wezmą: Konrad Kęder (poeta, krytyk literacki, redaktor naczelny kwartalnika „FA-art”), Krzysztof Uniłowski (krytyk literacki, profesor UŚ, redaktor „FA-artu”), Mariusz Jochemczyk (pracownik UŚ, redaktor książki Stefana Szymutki, zawierającej jego rozproszone teksty krytycznoliterackie) oraz Paweł Tomczok (pracownik UŚ, uczeń profesora).

Punktem wyjścia do rozmowy będą nominowana w roku 2002 do Nagrody Literackiej „Nike” książka „Nagrobek ciotki Cili” – czteroesejowa opowieść o Śląsku, ludziach, którzy odeszli, relacjach między pamięcią a istnieniem i związkach literatury z egzystencją, oraz „Dialogi ze Stefanem Szymutką”, zamieszczone na łamach numeru 1-2/2012 „FA-artu”.

 

Facebookowa strona wydarzenia

Czytany 7068 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:44

może zainteresuje cię też…

 • Rezydenci
  Rezydenci

  Adam Ubertowski: Rezydenci
  Wydawnictwo FA-art. Bytom-Katowice 2005.

  Rezydenci to zabawna i pouczająca historia o leniwym diabełku, który pojawia się w Trójmieście. Złamanych zostanie kilka życiorysów, zbankrutuje jakaś firma, zniknie bez śladu najważniejszy człowiek w tym kraju. Ktoś inny, na odmianę, spotka miłość swego życia. Nasz diabełek dokona tego w banalnie prosty sposób. Udziela wszystkim po kolei tej samej rady: „Sam Pan/Pani wie najlepiej, jak należy postąpić”. Powiastka Ubertowskiego uczyłaby zatem, że w duszy każdego z nas drzemie rebeliancka potrzeba uwolnienia się od tego, co jest oficjalnie dziełem naszego życia, że jakkolwiek ułożyłoby się nasze życie, nie potrafimy się z nim pogodzić. [Krzysztof Uniłowski]

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.