niedziela, 24 marzec 2013 09:29

„Dotyk światła” w „SławieSłowa”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dotyk swiatla okl 300dpi25 marca (poniedziałek) w ramach cyklu „SławaSłowa” odbędzie się spotkanie z Justyną Budzik, autorką książki „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina”. Zapraszamy.

 

 

 

„SławaSłowa” to cykl, w ramach którego od października ubiegłego roku prowadzimy luźne rozmowy na poważne tematy oraz poważne rozmowy na tematy nieco luźniejsze. Już w najbliższy poniedziałek Justyna Budzik, filmoznawczyni zafascynowana kinem we wszystkich jego aspektach, oraz Joanna Aleksandrowicz, adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze UŚ, podczas spotkania zatytułowanego „Każdy ma swoje kino”, odniosą się między innymi do kwestii intymności widowiska filmowego i roli zmysłów podczas projekcji. Ich rozmowa będzie ilustrowana wybranymi etiudami z filmu „Kocham kino” („Chacun son cinéma”, 2007), który powstał z okazji 60. rocznicy festiwalu w Cannes.

Spotkanie odbędzie się w klubokawiarni z książkami przy ulicy Sienkiewicza 27 w Katowicach. W jego trakcie będzie można nabyć książkę Justyny Budzik „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina” z 30-procentowym rabatem. Pozycja ta „prowokuje widzów kinowych do głębszej refleksji nad otaczającą ich rzeczywistością audiowizualną oraz do zatopienia się (po raz pierwszy? ponownie?) w dyskursie »kinomiłosnym«" (z recenzji Adama Andryska „Zmysłowo o kinie”).

 

 

25.03.2013 r., godz. 17.00
Sienkiewicza 27
Katowice

 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął

 

Prawa autorskie do „Kocham kino” udostępnił organizatorom dystrybutor – Best Film, którego nowy film, zatytułowany „Kwartet” (reż. D. Hoffman), wchodzi do kin już 12 kwietnia. Zapraszamy.

 

 

Więcej informacji o spotkaniu na Facebooku.

 

  

 

 

 

Czytany 7398 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:37

może zainteresuje cię też…

 • Ciechozimek
  Ciechozimek

  Tomasz Gerszberg: Ciechozimek
  Wydawnictwo FA-art. Bytom 2004.

  Debiutancki tom wierszy Tomasza Gerszberga jest książką o przygodach pochodzącego z mało znanej miejscowości Ciechozimek Polaka w Europie. Taki opis, to oczywiście tylko część, mniejsza część, prawdy o Ciechozimku.

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.