piątek, 29 czerwiec 2012 10:11

Marek K.E.Baczewski: Bajki Baczewskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsza książka poety i prozaika Marka Krystiana Emanuela Baczewskiego. 192 strony intelektualnej jazdy bez trzymanki. Kupcie tę książkę swoim lub cudzym dzieciom jeśli chcecie za parę lat zyskać ich szacunek...

 

 

 

Zamów książkę w sklepie FA-artu

 

Spotkania promocyjne

Wydawnictwo FA-art zaprasza na spotkania promujące Bajki BaczewskiegoNajbliższe odbędą się:

• 

Strona książki na Facebooku: https://www.facebook.com/BajkiBaczewskiego

Odbyły się:
• ----

O autorze

 

 

O książce

 

Fragmenty 

 

Opinie o książce 

Pisarstwo Baczewskiego jest pełne paradoksów. Zdaje się bezceremonialne, dosadne, ale jednocześnie — w tych samych utworach — zdradza imponującą erudycję autora. Baczewski jest, czy też chce być, dziedzicem klasycznych i nowoczesnych arcypoetów, a przy tym występuje jako dziecko swych czasów, w których doszło do spektakularnej dewaluacji humanistycznej i artystowskiej tradycji.
Baczewski zmaga się w swojej książce z dziedzictwem racjonalnej, spekulatywnej, dialektycznej filozofii, zestawia ją z narracyjną logiką bajki, wykoślawia i doprowadza do absurdu, ujawnia jej (filozofii) konwencjonalność, ale też…poetycki walor. Bo też porażki filozofii (jej ograniczenia albo jej szaleństwa) okazują się wygraną literatury.
Krzysztof Uniłowski

Autor „Bajek Baczewskiego” udatnie łączy poetycką wrażliwość na słowo z prozatorską swadą. Interesują go przede wszystkim kwestie filozoficzne, takie chociażby jak natura bytu czy sens wiary. Brzmi to nieco nazbyt poważnie jak na bajkę? Dzięki niepowtarzalnemu stylowi prozy Baczewskiego — niekoniecznie. Mnoży on poetyckie metafory, ale jednocześnie potrafi tak „zakręcić frazą”, doprawiając ją ironią i dowcipem, że trudno się od tej prozy oderwać.
Robert Ostaszewski

Materiały prasowe

okładka książki w rozdzielczości 300dpi

Czytany 3589 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 wrzesień 2012 10:19

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.