wtorek, 21 maj 2013 23:45

Dyskusja o „Bajkach Baczewskiego”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pierwszy odcinek nowo powstałego programu „W czuły punkt. Rozmowy o książkach” poświęcono wydanym nakładem naszego wydawnictwa w roku 2012 „Bajkom Baczewskiego”.

Na zdjęciu Eliza Kącka – absolwentka Wydziału Filologicznego UMK i Akademii „Artes Liberales” (UJ, UW, UMK, UŚ), doktorantka w Instytucie Literatury Polskiej UW, autorka książki o Norwidzie i Brzozowskim, współredaktorka antologii „Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy”. W piśmie literackim „INTER” zajmuje się działem z recenzjami, w kwartalniku literackim „FA-art” współodpowiada obecnie za poezję.

W premierowym odcinku programu „W czuły punkt. Rozmowy o książkach” wspólnie z Piotrem Kieżunem („Kultura Liberalna”) i Adrianem Sinkowskim („Wyspa”) omawia „Bajki Baczewskiego”, zwracając szczególną uwagę na konwencję książki oraz skojarzenia literackie, które pozycja ta wywołuje.

 

Czytany 10163 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:47

Media

W pierwszej części premierowego odcinka rozmowa o książce Marka K.E. Baczewskiego „Bajki Baczewskiego”. Dyskutują: Eliza Kącka („FA-art”), Piotr Kieżun („Kultura Liberalna”) i Adrian Sinkowski („Wyspa”)

może zainteresuje cię też…

 • Najnowszy model
  Najnowszy model

  Cezary K. Kęder: Najnowszy model
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

  Tak, autor powinien się w tym miejscu zwyczajowo pochwalić: że się urodził, wydał książki, publikował w prasie, redagował oraz że kto trzeba się o nim wyraża. Niewątpliwie. Ale nie ma już bodaj powodu, by się do siebie mizdrzyć.

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.