środa, 12 luty 2014 19:53

Violetta Sajkiewicz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zmarła Violetta Sajkiewicz

10 lutego 2014 roku zmarła Violetta Sajkiewicz, autorka prac naukowych, recenzji i esejów poświęconych m.in. przestrzeni teatralnej, malarstwu i fotografii. Ceniona krytyczka sztuki i teatrolożka udzielajaca się w przestrzeni współczesnej kultury. Współautorka, wraz z Robertem Ostaszewskim, powieści kryminalnej Sierpniowe kumaki, a także autorka kwartalnika „FA-artu”. Była założycielką i redaktor naczelną internetowego dwutygodnika kulturalnego „artPAPIER”, który m.in. współpracował z Fundacją „Otwarty Kod Kultury”. Wykładała na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz na ASP w Katowicach Pełniła także funkcję Przewodniczącej Rady Programowej Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 13 lutego 2014 r. o godz. 12.00 na cmentarzu w Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej (brama główna cmentarza).

Czytany 9388 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:57

może zainteresuje cię też…

 • Więzi wspólnoty / The Ties of Community
  Więzi wspólnoty / The Ties of Community

  Więzi wspólnoty. Literatura - religia - komparatystyka / The Ties of Community. Literature, Religion, Comparative Studies. Pod red. Piotra Bogaleckiego, Aliny Mitek-Dziemby i Tadeusza Sławka.
  Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Śląski. Katowice 2013.

  Pewne przerywające rozłączenie jest warunkiem „więzi społecznej”, samym oddechem wszelkiej „wspólnoty”. Nie jest to nawet węzeł warunku wzajemnego, a raczej możliwość otwarta na rozsupłanie każdego węzła, na rozcięcie lub rozerwanie. Tu właśnie otwierałby się socius, czyli relacja do innego jako tajemnica doświadczenia poświadczającego – a zatem pewnej wiary. [z Wiary i wiedzy Jacquesa Derridy]

  w publikacje naukowe Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.