sobota, 16 marzec 2013 11:29

Każdy ma swoje kino

Oceń ten artykuł
(1 głos)

dotyk swiatla okl 300dpiWydawnictwo FA-art zaprasza 25 marca (poniedziałek) o godzinie 17 na spotkanie z Justyną Budzik – filmoznawczynią, autorką książki „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina” (FA-art 2012), która w rozmowie z Joanną Aleksandrowicz, adiunktem w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego, opowie  między innymi o przestrzeniach kina, intymności widowiska filmowego i roli zmysłów podczas projekcji.

 

Spotkanie odbędzie się w klubokawiarni z książkami przy ulicy Sienkiewicza 27 w Katowicach. W jego trakcie zostaną zaprezentowane etiudy z filmu „Kocham kino” („Chacun son cinéma”, 2007), który powstał z okazji 60. rocznicy festiwalu w Cannes. Obraz składa się z trzydziestu trzech krótkich form zrealizowanych przez światowej sławy reżyserów. „Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto szuka w kinie nie tylko rozrywki, ale również sztuki, znajdzie tutaj przynajmniej jednego ze swoich ulubieńców. W tej wielokulturowej mieszance cenieni autorzy składają hołd kinu, a każdy z nich robi to w swoisty dla siebie sposób. Skromny budżet miał zmusić reżyserów nie tylko do bycia szczególnie kreatywnymi, nieprzewidywalnymi, zabawnymi, czułymi, cynicznymi, kontemplacyjnymi, poruszającymi lub prowokującymi, ale również do bycia bardziej przystępnymi i śmiałymi” – mówił o filmie jego pomysłodawca Gilles Jacob, szef Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

 

W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę Justyny Budzik „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina” z 30-procentowym rabatem.

 

 

 

25.03.2013 r., godz. 17.00
Sienkiewicza 27
Katowice

 

 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął

 

Prawa autorskie do „Kocham kino” udostępnił organizatorom dystrybutor – Best Film, którego nowy film, zatytułowany „Kwartet” (reż. D. Hoffman), wchodzi do kin już 12 kwietnia. Zapraszamy.

 

 

 

Więcej informacji na Facebooku.

 

  

Czytany 8761 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 22:40

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.