sobota, 02 marzec 2013 13:21

Luty 2013 w FA-arcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

28 bardzo zróżnicowanych dni – oto najkrótsze podsumowanie drugiego miesiąca roku 2013 w Wydawnictwie FA-art.  

Na początku lutego zorganizowaliśmy kolejną odsłonę cyklu „SławaSłowa”, w ramach którego od października ubiegłego roku prowadzimy luźne rozmowy na poważne tematy oraz poważne rozmowy na tematy nieco luźniejsze. Tym razem o literaturze na Śląsku i o Śląsku dyskutowali redaktorzy kwartalnika literackiego „FA-art”, pracownicy Uniwersytetu Śląskiego oraz przybyli do klubokawiarni przy ulicy Sienkiewicza 27 goście. W rozmowie przewinął się temat numeru 1-2/2012 „FA-artu”, w którym zamieszczono blok tekstów dialogujących ze Stefanem Szymutką, autorem książki „Nagrobek ciotki Cili”.

  

Artur Madalinski

Był czas na zapoznanie się z zawartością kwartalnika

 

Reszta miesiąca obfitowała w wydarzenia muzyczne. Formacja Fantazman, która w roku 2012 nagrała płytę inspirowaną powieścią Christiana Krachta „Tu będę w słońcu i cieniu”, pracowała nad nowymi aranżacjami swoich utworów oraz nad rozszerzeniem dotychczasowego repertuaru. W jedno z mroźnych niedzielnych przedpołudni nagrała wideosesję z Google Cat, zaprzyjaźnionym muzykiem. Efekty będziecie mogli podziwiać już niebawem.

 

 

Fantazman wideosesja 02-2013Formacja Fantazman: Asia Świdrak i Sebastian Pypłacz czyli Fantaz duo + Google Cat

 

Wieczory zespół miał również zajęte, szczególnie ten zamykający miesiąc. 28 lutego w katowickiej Hospodzie odbyła się impreza literacko-muzyczna dedykowana pisarzowi Jáchymowi Topolowi, autorowi wydanej przez nas po raz pierwszy w roku 2002 powieści „Anioł”. Fantazman w składzie: Asia Świdrak, Sebastian „Stian” Pypłacz oraz Cezary K. Kęder zaprezentował wówczas nie tylko nowe wersje piosenek z „Tu będę”, ale również utwór Moniki Načevej „Nebe je rudý” (sł. J. Topol).

 

Co jeszcze wydarzyło się w lutym?

 

EP Tu bedę w Baku (Azerbejdżan)

„Tu będę” dotarło do Azerbejdżanu

(fot. M. Pacukiewicz)

 

 A w naszym sklepie pojawiły się następujące pozycje:

 

Polecamy. W marcu w ofercie pojawią się kolejne nowości. Pracujemy nad tym :)

 

 

Czytany 7449 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 listopad 2015 23:15

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.