sobota, 09 marzec 2013 11:29

Tydzień z postfeminizmem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się aż dwie dyskusje w związku z numerem 3/2012 kwartalnika literackiego „FA-art”. 

 

 

 

 

 

 

  

 

6 marca 2013 r. w siedzibie warsztatów-fotograficznych.org zorganizowano panel dyskusyjny zatytułowany „Postfeminizm – postmodernizm”. Prowadzący spotkanie Artur Rychlicki próbował ukierunkować dyskutantów – Monikę Glosowitz, Paulinę Łuczyk i Piotra Czakańskiego – na rozmowę o współczesnym rozumieniu pojęcia feminizmu oraz dociekał znaczenia przedrostka „post” w pojęciach, wokół których zbudowano dyskusję. Pojawiły się pytania o sztukę kobiecą, pozaakademicką obecność postfeminizmu oraz jego popularność. 

 

(fot. A. Mikosz)

 

Dwa dni później, 8 marca 2013 r., Koło Naukowe Gender Uniwersytetu Śląskiego oraz redakcja kwartalnika literackiego „FA-art” zorganizowały Akademicki Dzień Kobiet – wewnątrzuniwersytecką dyskusję skoncentrowaną wokół zagadnień pisania i czytania kobiecego, obecności feministycznej krytyki literackiej w akademii oraz perspektyw gender studies. Wzięły w niej udział autorki publikujące na łamach numeru 3/2012 „FA-artu”: Kinga Kasperek, Paulina Łuczyk oraz Katarzyna Szopa. Z powodu kłopotów ze zdrowiem na spotkanie nie dotarła prof. dr hab. Krystyna Kłosińska, która miała Akademicki Dzień Kobiet poprowadzić. Zastąpił ją dr hab. prof. UŚ Krzysztof Uniłowski – redaktor „FA-artu”.

 

 

Więcej zdjęć na fanpage'u kwartalnika literackiego „FA-art” na Facebooku.

 

  

Czytany 13036 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:30

może zainteresuje cię też…

 • Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy
  Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy

  Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy. Pod redakcją Tomasza Gerszberga, Elizy Kąckiej, Konrada C. Kędera.
  Wydawnictwo FA-art. Katowice 2011. ISBN 978-83-60406-18-2
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2012. ISBN 978-83-60406-17-5

  Fundacja Otwarty Kod Kultury we współpracy z Wydawnictwem FA-art podjęła inicjatywę wydania antologii współczesnej poezji zatytułowanej Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy. Antologia powstała jako część projektu, który uzyskał w 2011 r. dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez miasto stołeczne Warszawę w związku z Polską Prezydencją w Radzie Europy.

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.