sobota, 09 marzec 2013 11:29

Tydzień z postfeminizmem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się aż dwie dyskusje w związku z numerem 3/2012 kwartalnika literackiego „FA-art”. 

 

 

 

 

 

 

  

 

6 marca 2013 r. w siedzibie warsztatów-fotograficznych.org zorganizowano panel dyskusyjny zatytułowany „Postfeminizm – postmodernizm”. Prowadzący spotkanie Artur Rychlicki próbował ukierunkować dyskutantów – Monikę Glosowitz, Paulinę Łuczyk i Piotra Czakańskiego – na rozmowę o współczesnym rozumieniu pojęcia feminizmu oraz dociekał znaczenia przedrostka „post” w pojęciach, wokół których zbudowano dyskusję. Pojawiły się pytania o sztukę kobiecą, pozaakademicką obecność postfeminizmu oraz jego popularność. 

 

(fot. A. Mikosz)

 

Dwa dni później, 8 marca 2013 r., Koło Naukowe Gender Uniwersytetu Śląskiego oraz redakcja kwartalnika literackiego „FA-art” zorganizowały Akademicki Dzień Kobiet – wewnątrzuniwersytecką dyskusję skoncentrowaną wokół zagadnień pisania i czytania kobiecego, obecności feministycznej krytyki literackiej w akademii oraz perspektyw gender studies. Wzięły w niej udział autorki publikujące na łamach numeru 3/2012 „FA-artu”: Kinga Kasperek, Paulina Łuczyk oraz Katarzyna Szopa. Z powodu kłopotów ze zdrowiem na spotkanie nie dotarła prof. dr hab. Krystyna Kłosińska, która miała Akademicki Dzień Kobiet poprowadzić. Zastąpił ją dr hab. prof. UŚ Krzysztof Uniłowski – redaktor „FA-artu”.

 

 

Więcej zdjęć na fanpage'u kwartalnika literackiego „FA-art” na Facebooku.

 

  

Czytany 14015 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:30

może zainteresuje cię też…

 • Królowa rabarbaru
  Królowa rabarbaru

  Miłka Malzahn: Królowa rabarbaru
  Wydawnictwo FA-art. Bytom 2004.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2014.

  — Inteligencja, encja, encja, nie jest po to, żeby się z nią obnosić, ale po to, to — to, to — t o, żeby z niej korzystać. Tak, ta, ta, tak — mruczałam sobie pod nosem, w sposób nowatorski pieląc klombik. Postanowiłam niczego nie oszczędzać, niczego oprócz krzewu forsycji i rabarbaru. Resztę, choćby nawet chciała być konwalią, wyrywałam! Trudno! Męczył mnie wysiłek, który nie przynosił widocznych efektów, a pielenie bez oszczędzania ten efekt gwarantowało. (fragment)

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.