środa, 20 marzec 2013 11:29

Kawa i kwartalnik „FA-art”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 23 marca (sobota) o godzinie 12 w ramach cyklu „Kawa i czasopisma”, obejmującego wspólne czytanie periodyków kulturalnych, w warszawskiej Księgokawiarni „Ukryte Miasto” odbędzie się spotkanie z redakcją kwartalnika literackiego „FA-art”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

„Kawa i czasopisma”, czyli wspólne czytanie, to cykl spotkań odbywających się w Ukrytym Mieście (Warszawa, ul. Noakowskiego 16), poświęconych czasopismom kulturalnym.

W sobotnie przedpołudnia, w przyjemnej atmosferze, z filiżanką dobrej kawy, prezentowane są nowo wydane numery czasopism.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone aż trzem numerom kwartalnika literackiego „FA-art”. Wezmą w nim udział redaktorzy gazety. Jak zapewnia organizator – Fundacja „Otwarty Kod Kultury” – będzie można wspólnie z nimi „podróżować po lądach, tematach i dziedzinach sztuki". W zapowiedzi wydarzenia czytamy:

„Zaczniemy od wyprawy na »Czarny Ląd« i przy tej okazji zastanowimy się, na ile naszym myśleniem o Afryce rządzą stereotypy. Posłuchamy fragmentów płyty »Tu będę«, nagranej przez formację Fantazman, z piosenkami napisanymi do książki Christiana Krachta »Tu będę w słońcu i cieniu«, i chwilę porozmawiamy o tej futurystycznej powieści retro, której akcja dzieje się w Afryce [„FA-art”, 1-2 (87-88) 2012].

Christiana Krachta nazywa się postpopmodernistą, a my, korzystając z przedrostka post-, zajrzymy do numeru 3 (89) 2012, w którym opublikowano blok tekstów poświęconych postfeminizmowi. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania: Czym dziś zajmuje się krytyka feministyczna? Z jakiej perspektywy odczytuje utwory literackie? Co daje ujęcie feministyczne czytelniczkom i czytelnikom?

Na koniec wkroczymy na teren mediów. Podczas ostatniego spotkania dużo o nich rozmawialiśmy, a ponieważ temat nie został wyczerpany, dlatego przyjrzymy się jeszcze kwestii, jak media technologiczne: fotografia, radio, kino czy telewizja, mediują między odczarowanym przez technologię i naukę światem a duchowymi zaświatami. Widmom i mediom, a także krytyce i oporowi poświęcono numer 4 (90) 2012 kwartalnika »FA-art«”.

 

Wszystkie numery będzie można poczytać podczas spotkania w Ukrytym Mieście.

 

23.03.2013 r., godz. 12.00
Noakowskiego 16
Warszawa
 
 
Relacje z poprzednich spotkań, odbywających się w ramach cyklu „Kawa i czasopisma”, oraz informacje o całym projekcie można znaleźć pod adresem: kawaiczasopisma.wordpress.com oraz na Facebooku.
 
 

 

Czytany 8212 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:36

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.