środa, 03 lipiec 2013 00:00

Czerwiec w obiektywie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W ostatnim miesiącu drugiego kwartału roku 2013 formacja Fantazman, której płytę „Tu będę” wydaliśmy nakładem naszego wydawnictwa, koncertowała w Gliwicach i Tarnowskich Górach, reprezentacja FA-artu zjawiła się na dwóch dużych imprezach kulturalnych w Warszawie – Imieninach Jana Kochanowskiego oraz Big Book Festivalu, a zastępca redaktora naczelnego naszego kwartalnika Krzysztof Uniłowski opowiedział o swojej ostatniej książce w wywiadzie udzielonym Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Ponadto dużą popularnością cieszyły się następujące produkty z naszej oferty:

Archiwalne numery kwartalnika literackiego „FA-art” zasiliły zbiory bytomskiej herbaciarni Herbata, Justyna Budzik, autorka książki „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina” (która doczekała się zresztą kolejnej świetnej recenzji), zwyciężyła w konkursie im. Inki Brodzkiej-Wald, gośćmi zorganizowanych przez nas spotkań autorskich byli Adam Ubertowski oraz Cezary K. Kęder, a pozycja Stanisław Brzozowski – (ko)repetycje – tom 1” trafiła do Muzeum Literatury.

 

 

Czytany 6094 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 grudzień 2019 04:03

Media

Więcej w tej kategorii: « Marzec w FA-arcie Muzyczny sierpień »

może zainteresuje cię też…

 • Rezydenci
  Rezydenci

  Adam Ubertowski: Rezydenci
  Wydawnictwo FA-art. Bytom-Katowice 2005.

  Rezydenci to zabawna i pouczająca historia o leniwym diabełku, który pojawia się w Trójmieście. Złamanych zostanie kilka życiorysów, zbankrutuje jakaś firma, zniknie bez śladu najważniejszy człowiek w tym kraju. Ktoś inny, na odmianę, spotka miłość swego życia. Nasz diabełek dokona tego w banalnie prosty sposób. Udziela wszystkim po kolei tej samej rady: „Sam Pan/Pani wie najlepiej, jak należy postąpić”. Powiastka Ubertowskiego uczyłaby zatem, że w duszy każdego z nas drzemie rebeliancka potrzeba uwolnienia się od tego, co jest oficjalnie dziełem naszego życia, że jakkolwiek ułożyłoby się nasze życie, nie potrafimy się z nim pogodzić. [Krzysztof Uniłowski]

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.