wtorek, 01 październik 2013 19:30

Współczesny człowiek (a)religijny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W imieniu Fundacji Otwarty Kod Kultury serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższym spotkaniu w ramach cyklu „Kawa i Czasopisma”. Wezmą w nim udział redaktor naczelny kwartalnika literackiego „FA-art” Konrad C. Kęder i współpracująca z pismem Eliza Kącka. Temat przewodni to: „Współczesny człowiek (a)religijny”.

 

W zapowiedzi czytamy:

„Czasy późnej nowoczesności obfitują w różnego rodzaju rewizje. Nieustanny ruch myśli dotyczy także religii. O żywotności refleksji postsekularnej świadczą nie tylko liczne publikacje naukowe, ale także pojawienie się jej w działaniach artystycznych czy społecznych. Obecności wątków religijnych w kulturze współczesnej postanowił się przyjrzeć kwartalnik literacki »FA-art« i w najnowszym numerze [1-2 (91-92) 2013] opublikował blok tekstów Religia-Rewizje. Znajdziemy w nim nie tylko rozważania teoretyczne, ale także omówienia twórczości poetyckiej z perspektywy postsekularnej interpretacji.

Temat współczesnej religijności jest niezwykle ciekawy i angażujący, bowiem dotyczy nas na poziomie indywidualnym i zbiorowym. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o współczesnych przemianach pojęcia religijności, o wpływie, jaki religia ma na kulturę i społeczeństwo, o nowych formach religijnej wspólnotowości, a także o wierzeniach naszych przodków.
Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wiersze i fragmenty prozatorskie publikowane w numerze".


Organizator: Fundacja Otwarty Kod Kultury

5.10.2013 r. (sobota), godz. 14
Warszawa, MiTo art.café.books
ul. Ludwika Waryńskiego 28, metro PolitechnikaWięcej o cyklu http://czytelnia.czasopism.pl
FB http://www.facebook.com/kawa.i.czasopisma
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście

 

Czytany 17778 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:55

może zainteresuje cię też…

 • 5 poematów
  5 poematów

  Marek K. E. Baczewski: 5 poematów
  druk: Wydawnictwo FA-art. Bytom-Katowice 2006. ISBN 978-83-60406-00-7

  ebook: Wydawnictwo FA-art. Warszawa 2015. ISBN 978-83-60406-79-3

  w poezja Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.