środa, 04 grudzień 2013 02:16

Postsekularyzm i oikologia w Katowicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

Kwartalnik Literacki FA-art oraz Kwartalnik Kulturalny „Opcje” zapraszają na spotkanie z Tadeuszem Sławkiem i Zbigniewem Kadłubkiem, współautorami wydanej przez „Opcje” książki Oikologia, oraz Piotrem Bogaleckim, redaktorem pierwszego tegorocznego numeru „FA-artu”, którego tematem jest postsekularyzm.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Uniłowski.

„Czasy późnej nowoczesności obfitują w różnego rodzaju rewizje. Nieustanny ruch myśli dotyczy także religii. O żywotności refleksji postsekularnej świadczą nie tylko liczne publikacje naukowe, ale także pojawienie się jej w działaniach artystycznych czy społecznych. Obecności wątków religijnych w kulturze współczesnej postanowił się przyjrzeć kwartalnik literacki »FA-art« i w najnowszym numerze [1-2 (91-92) 2013] opublikował blok tekstów Religia-Rewizje. Znajdziemy w nim nie tylko rozważania teoretyczne, ale także omówienia twórczości poetyckiej z perspektywy postsekularnej interpretacji.


Organizator: Wydawnictwo FA-art oraz Kwartalnik Kulturalny „Opcje”

5.12.2013 r. (czwartek), godz. 18.00
Katowice, klub Sienkiewicza 27
ul. Sienkiewicza 27

 

Czytany 6499 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:56
Więcej w tej kategorii: « Współczesny człowiek (a)religijny

może zainteresuje cię też…

 • Małe i mniejsze
  Małe i mniejsze

  Paweł Mackiewicz: Małe i mniejsze. Notatki o najnowszej poezji i krytyce.
  Wydawnictwo FA-art. Uniwersytet Wrocławski. Katowice 2013.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2013.

  Już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku opinie krytyków udzielających się w gazetach wysokonakładowych — o pismach branżowych nie wspominając — przestały uchodzić za wzorcowe. Od końca tamtej dekady coraz łatwiej zrozumieć paradoks obiegu wytworów krytycznoliterackich: im większe grono potencjalnych odbiorców, tym mniejsza siła oddziaływania krytyki. I na odwrót — im mniejszy bywa jej zasięg, tym większa szansa na skuteczną wymianę myśli. Krytyka skazana jest dziś na pracę u podstaw, co, jak sądzę, najlepiej jej samej wróży. Lepsze małe i mniejsze od iluzji uczestnictwa w dużym i powszechnym.

  w publikacje naukowe Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.