środa, 04 grudzień 2013 02:16

Postsekularyzm i oikologia w Katowicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

Kwartalnik Literacki FA-art oraz Kwartalnik Kulturalny „Opcje” zapraszają na spotkanie z Tadeuszem Sławkiem i Zbigniewem Kadłubkiem, współautorami wydanej przez „Opcje” książki Oikologia, oraz Piotrem Bogaleckim, redaktorem pierwszego tegorocznego numeru „FA-artu”, którego tematem jest postsekularyzm.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Uniłowski.

„Czasy późnej nowoczesności obfitują w różnego rodzaju rewizje. Nieustanny ruch myśli dotyczy także religii. O żywotności refleksji postsekularnej świadczą nie tylko liczne publikacje naukowe, ale także pojawienie się jej w działaniach artystycznych czy społecznych. Obecności wątków religijnych w kulturze współczesnej postanowił się przyjrzeć kwartalnik literacki »FA-art« i w najnowszym numerze [1-2 (91-92) 2013] opublikował blok tekstów Religia-Rewizje. Znajdziemy w nim nie tylko rozważania teoretyczne, ale także omówienia twórczości poetyckiej z perspektywy postsekularnej interpretacji.


Organizator: Wydawnictwo FA-art oraz Kwartalnik Kulturalny „Opcje”

5.12.2013 r. (czwartek), godz. 18.00
Katowice, klub Sienkiewicza 27
ul. Sienkiewicza 27

 

Czytany 7304 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 listopad 2015 23:56
Więcej w tej kategorii: « Współczesny człowiek (a)religijny

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.