wtorek, 10 luty 2015 15:28

Poetycka Ruda

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 lutego 2015 roku o godz. 18.00 w Muzeum Historii Katowic przy ul. Kopernika 11 odbędzie się promocja książki Dwie strony wiersza. Antologie poetów rudzkich w wyborze Barbary i Adama Podgórskich.

 

Państwo Podgórscy wraz z Rudzkim Towarzystwem Przyjaciół Drzew postanowili zebrać i wydać zbiór wierszy możliwie największej liczby poetów związanych z Rudą Śląską. Jest to pierwsza tego typu praca. Antologia zawiera utwory zarówno wybitnych postaci historycznych, jak i poetów współczesnych. Łącznie w książce zaprezentowana została twórczość 128 autorów. Za oprawę graficzną zbioru odpowiedzialny jest rudzki malarz i grafik Piotr Pilawa.

Więcej informacji na stronie telewizji Silesia.

Przygotowała: Martyna Kłos, projekt Kultura Działa

Czytany 18814 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 luty 2015 15:34

może zainteresuje cię też…

 • Szibbolet dla Paula Celana
  Szibbolet dla Paula Celana

  Jacques Derrida: Szibbolet dla Paula Celana
  Wydawnictwo FA-art. Bytom 2000.

  Szibbolet jest poświęcony poezji Paula Celana. Wielopoziomowa, dekonstruktywistyczna lektura utworów poetyckich układa się w „poemat”, którego punktem wyjścia jest poezja Paula Celana, a punktem dojścia próba zdefiniowania samego zjawiska poezji. W swojej pierwszej wersji (opublikowanej wcześniej w języku angielskim) książka była wykładem wygłoszonym podczas International Paul Celan Symposium, które odbyło się w Uniwersytecie Washingtona w Seattle w październiku 1984 roku. Pierwotna postać, rytm i ton wykładu - poza drobnymi zmianami i dodanymi rozwinięciami niektórych myśli - zostały, na tyle, na ile było to możliwe, zachowane.

  w szkice Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.