wtorek, 10 luty 2015 15:28

Poetycka Ruda

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 lutego 2015 roku o godz. 18.00 w Muzeum Historii Katowic przy ul. Kopernika 11 odbędzie się promocja książki Dwie strony wiersza. Antologie poetów rudzkich w wyborze Barbary i Adama Podgórskich.

 

Państwo Podgórscy wraz z Rudzkim Towarzystwem Przyjaciół Drzew postanowili zebrać i wydać zbiór wierszy możliwie największej liczby poetów związanych z Rudą Śląską. Jest to pierwsza tego typu praca. Antologia zawiera utwory zarówno wybitnych postaci historycznych, jak i poetów współczesnych. Łącznie w książce zaprezentowana została twórczość 128 autorów. Za oprawę graficzną zbioru odpowiedzialny jest rudzki malarz i grafik Piotr Pilawa.

Więcej informacji na stronie telewizji Silesia.

Przygotowała: Martyna Kłos, projekt Kultura Działa

Czytany 19457 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 luty 2015 15:34

może zainteresuje cię też…

 • Bajki Baczewskiego
  Bajki Baczewskiego

  Marek K.E.Baczewski: Bajki Baczewskiego
  Wydawnictwo FA-art. Katowice 2012.
  e-book: Wydawnictwo FA-art. Katowice 2012.

  Najnowsza książka poety i prozaika Marka Krystiana Emanuela Baczewskiego. 192 strony intelektualnej jazdy bez trzymanki. Kupcie tę książkę swoim lub cudzym dzieciom jeśli chcecie za parę lat zyskać ich szacunek...

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.