czwartek, 19 kwiecień 2012 16:35

Czytamy na Saskiej Kępie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w ten weekend (21-22. kwietnia) odbędzie się trzecia edycja akcji „Czytamy gdzie indziej”. Udział w projekcie jest świetną okazją do wiosennego spaceru po Saskiej Kępie. W licznych lokalizacjach aktorzy warszawskich scen teatralnych będą prezentowali fragmenty współczesnej literatury europejskiej. Zapraszamy do zwiedzania.

Szczególnie polecamy punkty związane z książkami wydanymi przez Wydawnictwo FA-art.

 

Christian Kracht, „Tu będę w słońcu i cieniu” przeł. Dorota Stroińska
Miejsce: Zakład Wodociągu Praskiego Adres: ul. Brukselska 21
Czyta: Paweł Koślik

Alternatywny bieg historii: Lenin w 1917 roku nie wyjeżdża do Rosji, ale wznieca rewolucję komunistyczną w Szwajcarii. Nowy świat poznajemy z perspektywy czarnoskórego komisarza, który rusza z misją aresztowania wroga ludu: Brażyńskiego.

Katja Lange-Müller, „Wściekłe owce” przeł. Aleksandra Kujawa-Eberharter
Miejsce: mieszkanie prywatne Adres: Francuska 12a
Czyta: Marta Chodorowska

Pragnienie miłości i lęk przed samotnością sprawiają, że przypadkowe spotkanie w Berlinie Zachodnim przeradza się w związek 39-letniej uciekinierki z NRD z bezrobotnym narkomanem.

Więcej szczegółów na stronie Studia Koło.

Czytany 10556 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 kwiecień 2020 02:31
Więcej w tej kategorii: « Big Book Festival

może zainteresuje cię też…

 • Rezydenci
  Rezydenci

  Adam Ubertowski: Rezydenci
  Wydawnictwo FA-art. Bytom-Katowice 2005.

  Rezydenci to zabawna i pouczająca historia o leniwym diabełku, który pojawia się w Trójmieście. Złamanych zostanie kilka życiorysów, zbankrutuje jakaś firma, zniknie bez śladu najważniejszy człowiek w tym kraju. Ktoś inny, na odmianę, spotka miłość swego życia. Nasz diabełek dokona tego w banalnie prosty sposób. Udziela wszystkim po kolei tej samej rady: „Sam Pan/Pani wie najlepiej, jak należy postąpić”. Powiastka Ubertowskiego uczyłaby zatem, że w duszy każdego z nas drzemie rebeliancka potrzeba uwolnienia się od tego, co jest oficjalnie dziełem naszego życia, że jakkolwiek ułożyłoby się nasze życie, nie potrafimy się z nim pogodzić. [Krzysztof Uniłowski]

  w proza Czytaj dalej...

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.