niedziela, 17 sierpień 2014 18:25

Cross Maraton Pustyni Błędowskiej oraz Półmaraton Suhara

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

24 sierpnia tereny Pustyni Błędowskiej zostały stolicą wszystkich fanów biegów - i to nie tylko tych w samochodzie. Tego dnia to spokojne zazwyczaj miejsce stało się polem walki, jakim niewątpliwie był Cross Maraton Pustyni Błędowskiej oraz Półmaraton Suhara.

Trasa biegu prowadziła przez lasy błędowskie, Pustynię Błędowską oraz wzgórze Czubatka. Udział w zawodach wzięli znani biegacze z różnych regionów kraju, a także z zagranicy, m.in.: Paweł Mej, znany jako Bosy Biegacz, który z biegania uczynił działalność charytatywną, czy Dariusz Strychalski – człowiek, który właśnie ukończył ekstremalny Badwater w Dolinie Śmierci. W ramach akcji „Biegiem na pomoc” w Cross Maratonie Pustyni Błędowskiej pobiegli także członkowie SYNAPSIS – fundacji pomagającej dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom.

W dniu biegu można było poznać tam ludzi z pasją, a także zmierzyć się z trasą lub po prostu zaaplikowac sobie dawkę pozytywnej energii.

Strona organizatora / Strona wydarzenia na Facebooku

Przygotowała: Marlena Nowak, projekt Kultura Działa

Czytany 1756 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 kwiecień 2020 02:53
Więcej w tej kategorii: « Nasza zima nie jest zła!

może zainteresuje cię też…

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.