środa, 04 listopad 2015 21:46

Kawa i czasopisma – Zaangażowani w kulturze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na dyskusję Zaangażowani w kulturze. Czy mają wpływ na rzeczywistość?, która odbędzie się  w ramach katowickiej edycji cyklu Kawa i czasopisma.

Organizator – Fundacja Otwarty Kod Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi – członkami i współtwórcami katowickich i ogólnopolskich czasopism kulturalnych, przedyskutują kwestię, czy kultura wysoka ma jeszcze wpływ na rzeczywistość społeczną i medialną. Spróbują także odpowiedzieć na pytania: Czy w ogóle możliwy jest w dzisiejszej sztuce i krytyce eskapizm? Co się zmieniło w paradygmacie kultury zaangażowanej na przestrzeni ostatnich 10 lat? A może zmieniły się tylko formy i gatunki dzieł, które łączymy ze sztuką zaangażowaną? Chcą upomnieć się także o tych, którzy angażują się w działania kulturalne i upatrują w kulturze narzędzia zmiany społecznej.

Sobota, 7 listopada 2015 r., godz. 17.00, Bellmer Cafe (Katowice, pl. Wolności 9). Wstęp wolny.

Kamila Czaja - redaktorka działu „Idee” w dwutygodniku internetowym „artPAPIER”, doktorantka w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego.

Dawid Kujawa - krytyk literacki, związany ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Wydawniczych w Katowicach, redaktor naczelny internetowego miesięcznika „Opcje 1.1”, członek redakcji Magazynu Literatury i Badań nad Codziennością „Przerzutnia”.

Dawid Matuszek - teoretyk lektury, pracuje w Instutucie Nauk o Literaturze Polskiej UŚ. Redaktor w kwartalniku „FA-art”

Radosław Wiśniewski - poeta, prozaik, publicysta, współzałożyciel Stowarzyszenia Żywych Poetów w Brzegu oraz współorganizator akcji „Poeci dla Tybetu”

Organizatorzy spotkania liczą także na wypowiedzi czytelników i sympatyków czasopism literackich.

Blog Kawy i czasopism / Kawa i czasopisma na Facebooku

Czytany 17358 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 listopad 2015 00:07

Strona www.FA-art.pl wykorzystuje informacje przechowywane w komputerze w formie tzw. ciasteczek (cookies) do celów statystycznych. Dowiedz się więcej.